Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Valve i HTC odpuściły sobie? – 10 najlepszych gier na HTC Vive w 2017

HTC i Valve bardzo mocno promowały swój produkt, który szczególnie na początku oferował najwięcej atrakcji oraz  posiadała największy potencjał, który niestety ze względu na małą liczbę gier i aplikacji ekskluzywnych (chociażby czasowo) i wysoka cena nie zachęca kolejnych osób do zainwestowania…. Czy było jednak aż tak źle? Odpowiedź znajdziecie w naszym zestawieniu 10 najlepszych gier na HTC Vive w 2017!

2017 roku udowodnił, że platforma Valve zapewni swojemu produktowi w chwili obecnej gigantyczną ofertę gier, które zapewne prędzej czy później będą trafiać na Steam’a gdzie obecnych jest wiele milionów użytkowników. Pamiętać jednak musimy w tym miejscu, że korzysta z niego nie tylko HTC Vive, ale także Oculus Rift czy nawet Windows Mixed Reality

10 najlepszych gier na HTC Vive w 2017 roku:

 

1. Fallout 4 VR

Przez bardzo długi czas Bethesda oraz HTC i Valve prowadziły ścisłą współpracę sprawiając, że po dziś dzień nie pojawił się żadne informacje o tym, że ekskluzywność miałaby przestać obowiązywać. Jest to o tyle istotne, że przez wiele, wiele miesięcy zestaw Fallout 4 VR oraz HTC Vive stanowił główną i najatrakcyjniejszą ofertę dla nowych graczy. Pierwsze opinie wskazały, że zdecydowanie warto było postawić na taką kooperację

2. Front Defense 

Fantahorn Studio zaserwowało nam tytuł osadzony nie tylko w wirtualnej rzeczywistości, ale także w czasach drugiej wojny światowej, dzięki czemu będziemy mieli okazję do postrzelania do wrogich żołnierzy, a nawet do czołgów! 

3. L.A.Noire 

Rockstar Games zdecydował się na przywrócenie swojej detektywistycznej marki, która za sprawą Remastera, wydania na Nintendo Switch oraz dedykowanej wersji na HTC Vive, która otwiera rozgrywkę i przedstawia ją w zupełnie nowej perspektywie. Jeżeli nie graliście, a poszukujecie dużych gier z segmentu AAA to z pewnością warto wybrać właśnie ten tytuł!

4. DOOM VFR

Doomslayer powrócił w wielkim stylu otwierając przed deweloperami spory świat pełen akcji oraz walki z najróżniejszymi demonami. Wydanie VFR ma na celu dostarczenie podobnej rozgrywki w stylu „pełnej” wersji z wykorzystaniem bliżej perspektywy wirtualnej rzeczywistości. Nowa fabuła, rozgrywka oraz doświadczenia to wszystko składa się na dobrą grę, która niestety może poruszyć niebezpiecznie nas błędnik. 

5. Raw Data

Ten tytuł udowodnił niemalże wszystkim, że tworzenie strzelanki i to pierwszoosobowej w wirtualnej rzeczywistości nie tylko może mieć sens, ale także sprawia, że będziemy mieli do czynienia z masą efektownej akcji oraz bardzo przyjemną rozgrywką.  

6. Accounting

Tak szalonego oraz abstrakcyjnego tytułu bez wątpienia nie mieliście okazji ujrzeć, jednakże ma on bardzo wiele wspólnego z animacją Rick and Morty oraz grą VR wydaną także na Playstation VR. HTC Vive doczekało się nawet czegoś więcej w tym stylu…

7. The Talos Principle VR

Croteam zdecydowało się w minionym roku na na wypuszczenie swojej logicznej produkcji na platformy wirtualnej rzeczywistości. Od 2017 mamy okazję do jeszcze bliższego kontaktu z naszym protagonistą – robotem.

8. I Expect You To Die

Przygody tajnych agentów w zabawnym stylu stają się coraz bardziej popularne na platformach wirtualnej rzeczywistości i z pewnością jest to zasługa właśnie I Expect You To Die, które genialnie wyśmiewa poprzednie koncepcje oraz ich wpływ na nasze postrzeganie wielu obecnych filmów akcji.

9. GORN

To bez wątpienia kontrowersyjny wybór, jednakże zauważam, że pod sporą brutalnością i dużą ilością krwi kryje się także bardzo przyjemne i sprytnie zrealizowana walka z wykorzystaniem kontrolerów ruchowych i odwzorowanych broni białych. 

10. Bloody Zombies

Przełamanie konwencji i stworzenie gry 2D czy raczej 2,5D w ramach gogli VR sprawia, że klasyczna rozgrywka staje się nie tylko odmienna, ale nabiera także ciekawego, świeżego charakteru. Dokładamy do tego efektowną, ręcznie rysowaną grafikę i otrzymujemy efekt, który pozostanie w naszej pamięci!

Jakie tytuły Wy umieścilibyście w tego typu zestawieniu? Jakich hitów się spodziewacie w przyszłym roku na HTC Vive? Dajcie nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *