Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Czy to był dobry rok dla Playstation VR? Oto 10 najlepszych gier na Playstation VR w 2017!

Playstation VR po sporych problemach ze zbyt małą produkcją i dostępnością w końcu poradziło sobie i w tym roku przebiło kolejną granicę. Oto nasze zestawienie 10 najlepszych gier na Playstation VR w 2017!

W związku z nowym rokiem 2018 zdecydowaliśmy się sprawdzić jakie tytuły ukazały się w minionym okresie 12 miesięcy i cieszyły się uznaniem graczy oraz recenzentów. (Zestawienie własne, nie koncentrujące się tylko na sprzedaży czy tylko na popularności). 

10 najlepszych gier na Playstation VR z 2017 roku:

 

1. Statik

Statik to jeden z tych tytułów, których zazwyczaj nie widujemy w zestawieniach najbardziej popularnych tytułów, ponieważ jest to naprawdę nietypowa produkcja stawiająca na zagadki logiczne ukryte w… skrzynce! Jakby tego było mało, nasze ręce są do niej włożone i z wewnątrz musimy je wydostać rozwiązując wyzwanie. Szare komórki poruszymy tym razem my, ponieważ twórcy skutecznie rozwiązali problem z korzystaniem ze zwykłego kontrolera w wirtualnej rzeczywistości. 

 

2. SUPERHOT VR

Polski hit przeszedł drogę nie tylko z komputerów osobistych na konsole, ale także z „płaskiego” ekranu na poletko wirtualnej rzeczywistości. Wersja pod tę technologię zawiera nie tylko drugą rękę oraz dostosowane sterowanie, ale także nowe doświadczenia i etapy, które sprawią nam sporo świeżej zabawy. 

 

3. Raw Data

O Raw Data każdy fan wirtualnej rzeczywistości po prostu musiał usłyszeć! Tak efektownej oraz dynamicznej strzelanki pierwszoosobowej na rynku jeszcze nie było. Od początku premier „dużych” gogli to właśnie ten futurystyczny tytuł doskonale wykorzystywał spory potencjał kontrolerów ruchowych. W tej chwili to jedna z pozycji obowiązkowych dla każdego posiadacza gogli Playsation VR.

 

4. Star Trek: Bridge Crew

30 maja na rynku zadebiutował Star Trek, który był o tyle zaskakującym tytułem, że Ubisoft wciąż mocno wierzył w wielką kooperację w wirtualnej rzeczywistości. Pomysł na dobre nie upadł, a w chwili obecnej pograć można już nie tylko na Oculus Rift, HTC Vive i Playstation VR, ale także na Windows Mixed Reality. Nawet bez gogli możemy cieszyć się przygodami w kokpicie kosmicznego statku.

 

5. The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Skyrim… no właśnie i tutaj pojawia się problem taki, że w ten tytuł miał okazję zagrać chyba każdy gracz. Bethesda zdecydowała się jednak ponownie wypuścić ten tytuł tym razem zapraszając nas poprzez gogle wirtualnej rzeczywistości. Wersja ta ponoć jest naprawdę udana, zatem jeżeli ktoś chce (bo jakimś cudem jeszcze nie grał) sprawdzić The Elder Scrolls V: Skyrim, to wersja VR będzie dla niego idealna.

 

6. DOOM VFR

Pierwszego dnia grudnia mieliśmy okazję do pojawienia się na stacji UEC oraz na Marsie, gdzie ponownie musieliśmy się zmierzyć z demonami w powrocie Wielkiej marki gatunku FPS. DOOM VFR to kawał nieźle zrealizowanego, choć wymagającego wiele od naszego błędnika, hitu, który w ramach wirtualnej rzeczywistości opowie nam nową historię w ramach tego samego uniwersum. 

 

7. Farpoint

Największy tegoroczny hit od wewnętrznego studia Sony doczekał się nie tylko premiery, ale także towarzystwa kontrolera Playstation Aim. Oczywiście nie obyło się bez sporej ilości hype’u oraz sporego budżetu poświęconego na marketing. Oceny wskazały, że po części jest to zrozumiała decyzja, szczególnie z kontrolerem, który pozwala na wejścia na jeszcze wyższy poziom immersji. 

 

8. Gran Turismo Sport VR

Gran turismo Sport to bez wątpienia największy tego typu tytuł, który ukazał się na konsole Sony od czasu jej startu (Driveclub to zupełnie inny styl). Premiera nie okazała się tak wielkim sukcesem (pod względem ocen) jakby fani sobie tego życzyli, jednakże posiadacze Playstation 4 oraz Playstation VR nie mogą narzekać, ponieważ otrzymali bezwzględnie masę znakomitej zabawy.

 

9. Resident Evil VII biohazard

Capcom absolutnie niespodziewanie wypuścił horror, który niespodziewanie przywrócił markę Resident Evil do życia. Sony mocno zainwestowało w ten tytuł, dzięki czemu Playstation VR otrzymało masę znakomitej rozgrywki z upragnionego segmentu AAA. Masa świetnych opinii i wrażeń sprawia, że nie można przeoczyć tej gry, a w razie zbyt wielkich nerwów można się spokojnie przerzucić na wersję bez gogli.

 

10 The Lost Bear

The Lost Bear to jedna z najciekawszych produkcji nie tylko na Playstation VR. Twórcy zdecydowali się umieścić nas w zupełnie innej perspektywie oferując coś świeżego także na poziomie rozgrywki, stylizowanej pokazem np. w teatrze. To bez wątpienia tytuł, który warto nie tylko sprawdzić, ale także i komuś zademonstrować!

 

Tak prezentuje się nasze 10 najlepszych gier na Playstation VR,  dajcie nam znać w komentarzach jak prezentowałoby się Wasze zestawienie 10 najlepszych gier na Playstation VR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *