Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

ARCore będzie nowym otwarciem dla technologii AR?

ARCore to nowy zestaw narządzi deweloperskich SDK od Google, które ewidentnie ponownie chce wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość na szeroką skalę

Póki co Google zaprezentowało krótki materiał wideo, na którym możemy zobaczyć ładnie zaprojektowane postacie cyfrowe, które za pośrednictwem kamer trafiają do naszego świata. W chwili obecnej są to jedyne elementy jakie udało się wyprodukować za pomocą nowych narzędzi. 

Ma to jednak ulec zmianie, ponieważ nowe SDK wspierać będzie nie tylko środowisko programowania systemu Android, ale także silnika Unity oraz Unreal Engine. Google na swojej stronie oferuje nam nie tylko odnośnik do plików, ale także wskazówki i instrukcje pomagające nam podczas procesu twórczego. Nie mogło zabraknąć oczywiście forum, w którym deweloperzy będą mogli dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami na udoskonalanie całej technologii. 

Póki co niestety możemy obserwować co będzie kiełkować z całego pomysłu, ponieważ nie widać tutaj jakiejś konkretnej ścieżki. Pamiętać należy o Google Glass, które być może będzie mogło wykorzystać efekty prac, do polepszenia pracy biznesowej i przemysłowej, póki co niestety nie zademonstrowano nam jakiś pomysłów na połączenie ARCore i Enterprise Edition.

Strona Główna SDK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *