Data publikacji

Autor publikacji

Asus Windows Mixed Reality

Asus Windows Mixed Reality to kolejny model gogli mieszanej oraz wirtualnej rzeczywistości wchodzące w skład inicjatywy Microsoftu znanej jako Windows Mixed Reality. Urządzenie zostało światu oficjalnie zaprezentowane podczas niemieckich targów technologicznych IFA 2017 w Berlinie. Od sierpnia 2017 roku niestety nie słuch na dłużej o produkcie zaginął i dalej nie ujawniono informacji dotyczących wystartowania zamówień przedpremierowych. 

Na pierwszy rzut oka zdecydowanie rzuci Wam się projekt przedniej części, który oparto o polygony kształtowane przez efektownie zdesignowane trójkąty, które zdecydowanie prezentują się zacnie. Oczywiście w ramach wspólnej inicjatywy mamy do dyspozycji nie tylko aplikacje ze sklepu Microsoftu, ale także ze Steama. 

Asus Windows Mixed Reality – Co zaoferuje ten sprzęt?

O wyglądzie już wspomniałem, jednakże to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Producenci chwalą się setką nitów podświetlenia, co może sprawić, że w małym stopniu będziemy mogli uzyskać efekt symulujący działanie HDR-a. Obrotowy ekran oraz spora ilość materiału dotykającego naszej twarzy i głowy w ogóle ma zapewnić nam spory komfort korzystania. 

Cena Asus Windows Mixed Reality

Asus Windows Mixed Reality mamy mieć możliwość zakupienia w cenie 449 euro, jednakże dalej nie wystartowała przedsprzedaż. Być może ta wystartuje nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także równolegle w Europie. 

Specyfikacja techniczna Asus Windows Mixed Reality

W dalszym ciągu Asus nie opublikował dokładniejszych informacji dotyczących specyfikacji technicznej tego urządzenia. Możemy jednak założyć, że będziemy mieli do czynienia z podobnym podzespołami, które zdecydowano się w zastosować w rodzinie Windows Mixed Reality.

Dokładna specyfikacja techniczna:

 1. Ekran – 2x LCD (RGB subpixel)
 2. Przekątna – 2,89 cala 
 3. Rozdzielczość 2880 x 1440 pixeli (na oko przypada 1440 x 1440)
 4. Zagęszczenie pixeli na poziomie 706ppi
 5. Odświeżanie – 90Hz
 6. Pole widzenia – 95 stopni
 7. Śledzenie pozycyjne – kamery wykorzystujące sześć stopni swobody
 8. Rodzaj obiektywu – Soczewka Fresnela
 9. Regulacja obiektywu – Oprogramowanie IPD
 10. Sensory śledzenia:
  • Żyroskop
  • Akcelerometr
  • Magnetometr

Kontakt z użytkownikiem

 1. Dźwięk przestrzenny
 2. Śledzenie ruchu
 3. Komunikacja ruchowa z kontrolerami ruchowymi

Komunikacja

 • Wbudowane wejściu audio (gniazdo 3,5 mm)
 • Wbudowane wejście mikrofonu (gniazdo 3,5 mm)
 • Kabel – 4 metry, zakończony końcówkami HDMI 2.0 oraz USB 3.0 

Rozmiar i waga:

 1. Waga – mniej niż 400/500 gram (zapewne z okablowaniem)

Programowanie na Asus Windows Mixed Reality 

Mała dostępność sprzętu wciąż sprawia, że nie możemy mówić o sporej ilości aplikacji czy gier tworzonych dokładnie z myślą o całej rodzinie Windows Mixed Reality. Zewnętrznie tworzone gogle (takie jak HP Windows Mixed Reality) otrzymały oficjalną możliwość wykorzystania Microsoft Store oraz bibliotek platformy SteamVR. Microsoft wprowadził także kilka istotnych udogodnień, przede wszystkim wszystkie gogle z Windows Mixed Reality (w tym również Microsoft Hololens) współpracują nie tylko z systemem operacyjnym Windows 10 (po aktualizacji Fall Creators) i zaimplementowanym środowiskiem UWP (Universal Windows Platform) umożliwiającą szybkie i bezproblemowe dostosowanie aplikacji do różnych możliwości wyświetlania (hologramy, obraz gogli czy ekrany monitorów). Porady i wskazówki odnośnie tworzenia aplikacji znajdziecie w naszym wpisie poświęconym wbudowane platformie, w ramach aktualizacji Fall Creators, Windows 10 Mixed Reality Portal.

Wymagany sprzęt

Specyfikacje komputera potrzebną do korzystania z gogli znajdziecie w tym miejscu, jednakże warto ściągnąć darmową, oficjalną aplikację, która zrobi to za Was!

Galeria zdjęć Asus Windows Mixed Reality

 

Strona sprzętu