Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Audio Factory – Google promuje narzędzie audio nie tylko dla VR-u

Audio Factory to zupełnie nowa aplikacja od działu Google odpowiedzialnego za wirtualną rzeczywistość, która ma na celu przede wszystkim praktycznie zademonstrować zupełnie nowe narzędzie umożliwiające stworzenie, efektywnego i nie wymagającego olbrzymich zasobów procesora, dźwięku przestrzennego.

Resonance Audio obejmować ma nie tylko sferę wirtualnej rzeczywistości, ale także chociażby rozszerzonej czy gier, które intensywnie się rozwijają na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nowe SDK ma być bardzo uniwersalny, umożliwiając wyjątkowe doznania nie tylko w mobilnej przestrzeni Google, ale także na urządzeniach stacjonarnych. 

 

Twórcy postawili sobie za zadanie doprowadzenie do stanu, gdy otrzymujemy wysokiej jakości doznanie dźwiękowe przy niskim zużyciu procesora. System bazuje na własnym cyfrowym algorytmie, które są w stanie korzystać z różnych źródeł przy zachowaniu braku utraty dźwięku. Ponadto Unity doczekało się możliwości wczesnego obliczania pogłosu, co pozwoli deweloperom na jeszcze większą kontrolę zachowania podczas odtwarzania.

Technologia Google operuje na wielu segmentach i w wielu platformach umożliwiając pracę  na systemach Android, iOS, Windows, MacOS i Linux przy okazji oferując wsparcie dla Unity, Unreal Engine, FMOD, Wwise and DAWs oraz natywnie APIs for C/C++, Java, Objective-C i przeglądarki.

Karta na Steam   Karta na Google Play   

Więcej informacji   Wersje na każdą platformę 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *