Data publikacji:

Kategoria:

, ,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Bridge SDK, czyli jak skutecznie i oryginalnie przenieść klawiaturę do VR?

Bridge SDK to narzędzie do programowania, które ma wchodzić w skład większej inicjatywy starającej się na przeniesienie i skuteczniejsze wykorzystanie klawiatur w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości. 

Logitech zamierza przenieść klasycznej klawiatury do świata wirtualnej rzeczywistość HTC Vive z wykorzystaniem trackera, który będziemy mogli zamontować za pomocą specjalnej przystawki magnetycznej, dzięki czemu będzie w stanie pracować nosząc na głowie gogle VR.

Pomysł jest o tyle ciekawy, że poza klasyczną zabawą może zostać wykorzystany w jakiś kreatywny sposób, nie tylko w formie cyfrowej skórki na realnym obiekcie, ale jako chociażby kurs pisania bez spoglądania dla dzieci czy jako zupełną zmianę mapowania przycisków do użycia przy danej aplikacji. 

Przedstawiony pomysł z przeniesieniem swojej pracy do wirtualnej rzeczywistości trochę nie mam sensu, ponieważ ostrość naszego wzroku jest o wiele lepsza od dostarczanej nam rozdzielczości ekranu w goglach. Być może jednak twórcy znajdą jakiś interesujący sposób, aby stworzyć niezłe gry czy aplikacje porzucające jedynie myszkę na rzecz właśnie headsetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *