Data publikacji:

Kategoria:

, , ,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

CES 2018: VIVE Wireless Adaptor umożliwi korzystanie z VR-u bez kabli!

VIVE Wireless Adaptor zostało oficjalnie zapowiedziane podczas targów Consumer Electronic Show 2018, w związku z czym rzućmy na szybko okiem czy jest ten sprzęt i kogo może on zainteresować.

Poza goglami HTC Vive Pro mieliśmy okazję zobaczyć także bezprzewodowe urządzenie, które umożliwi nam zabawę bez przywiązania bezpośredniego do komputera. Co ważne również posiadacze podstawowych gogli HTC Vive nie mają co narzekać, gdyż również i oni będą mogli skorzystać z tego rozwiązania.

Całość adaptera korzysta z technologii Intel Wigig i ma posiadać bardzo niskie opóźnienie, jednakże ta informacja oraz fakt działania w jedynie 60 Hz wskazują, że gracze niemalże na pewno nie skorzystają z niego.

Pomysł ewidentnie skierowany jest ku sferze biznesowej i przemysłowej, gdzie tego typu opóźnienie oraz odświeżanie nie będą stanowić aż tak dużego problemu. Gracze śmiało mogą sobie już w tej chwili odpuścić ten temat, ponieważ jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mogli się cieszyć brakiem kabli i brakiem nudności (mam na myśli rozwiązanie obecnie prezentowane). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *