Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Daqri Smart Glasses zmienią pracę w kilku firmach?

Daqri Smart Glasses to niemalże w tej chwili bezpośredni konkurent wobec Google Glass Enterprise, które mierzyć się będą bezpośrednio na rynku profesjonalnych firm oraz przedsiębiorstw z wielu branż.

Firma ogłosiła, że rozpoczyna wysyłkę gogli, które już za chwilę trafią do pierwszych konsumentów, którzy będą starali się wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość do usprawnienia wielu procesów w trakcie wykonywania przy kilku czynnościach. 

Oczywiście cena na poziomie 5000 dolarów nie należy do atrakcyjnych, jednakże odpowiednia implementacja może okazać się naprawdę dobrą inwestycją w kontekście kilku następnych lat. 

Daqei wprowadziły swój własny system operacyjny – VOS (Visual Operating System), który napędzany jest procesorem Intel Core m7 z taktowaniem 3.1 GHz przy zachowaniu wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1360 x 768 i 90 klatkach na sekundę. Pole widzenia to 44 stopnie co wraz z dodatkowymi sensorami oraz elementami typu Wi-Fi oraz Bluetooth stanowi wielką całość. Co ważne waga to 300 gram, dzięki czemu z pewnością nikt nie będzie narzekał na zbyt dużą wagę. 

Daqri współpracuje również z takimi przedsiębiorstwami jak Oracle, IBM, Autodesk, Siemens, Emerson i wiele innych.

Więcej informacji

https://www.youtube.com/watch?v=d3M0P2td8k0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *