Dell Visor to kolejne urządzenie wchodzące w skład szerokiej oferty urządzeń platformy Windows Mixed Reality Czy biały headset od Della wyróżnia się czymś więcej aniżeli kolorem?
Historia Dell Visor
Podczas targów IFA 2017 w Berlinie mieliśmy okazję przekonać się że kolejne tytuły w ramach inicjatywy Windows Mixed Reality oferującej zarówno mieszanej jak i wirtualnej rzeczywistości. Pod koniec sierpnia gracze i zwykli użytkownicy mogli w stolicy Niemiec ujrzeć zupełnie nowy sprzęt.
Sprzedaż wystartowała niedługo po zapowiedzi przy okazji prezentując swoją niezłą cenę, o czym jednak trochę więcej przeczytacie dalej…
Specyfikacja oraz technikalia
Dell Visor wyposażone zostały w ekran LCD o przekątnej 2,89 cala i rozdzielczości 2880 x 1440 pixeli (na oko wypada 1440 x 1440 pixeli, oferujące zagęszczenie na poziomie 706 ppi). W ramach możliwości tego sprzętu znajdziemy klasyczne dla WMR odświeżanie 90 Hz oraz 110 stopni (105 na Stronie sklepu…) kąta widzenia. Dwie kamerki umożliwią nam na bezproblemowe korzystania w związku ze śledzeniem pozycyjnym wykorzystującym sześć stopni swobody. Oczywiście w środku znajdziemy także żyroskop, magnetometr oraz akcelerometr.
Obudowa o wymiarach 330 mm, 210 mm, 138 mm i niskiej wadze umożliwia nam korzystanie z gogli przez dłuższy czas bez problemów z bolącą głową czy karkiem. Połączenie odbywać się będzie poprzez cztero-metrowy kabel USB 3.0 oraz HDMI 2.0, dzięki czemu będziemy mieli okazję do bezproblemowego połączenia z komputerem.
[ngg_images source=”albums” container_ids=”18″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_compact_album” gallery_display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” galleries_per_page=”0″ enable_breadcrumbs=”1″ enable_descriptions=”0″ override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Cena urządzenia
Dell Visor posiada oficjalną cenę wynoszącą aż 449 dolarów (około 1565 złotych), ale warto zwrócić uwagę na to, że często w różnych miejscach pojawia się cena 349 dolarów (około 1220 złotych). Wciąż nie możemy kupić tego urządzenia w Europie, nie wspominając już o Polsce.
Narzędzia
Dell Visor wchodzi w skład całego projektu Windows Mixed Reality w związku z czym funkcjonuje pod kontrolą systemu Windows 10 (po aktualizacji Fall Creators). Dzięki infrastrukturze UWP (Universal Wondows Platform) każda aplikacja stworzona automatycznie będzie mogła być wyświetlana w formie płaskiego hologramu, a prace odbywać się będą już z wykorzystaniem Windows 10 SDK i Visual Studio 2017.
Podsumowanie Dell Visor
Dell nie pokusił się o stworzenie urządzenia znacząco odmiennego od pozostałych od zewnętrznych producentów, choć warto zwrócić uwagę na dosyć duże elementy stykające się z twarzą, dzięki czemu może okazać się, że będzie to jeden z najwygodniejszych do noszenia sprzęcików w ramach WMR. Cena podstawowa jest bardzo wysoka i to ten element może stanowić największe zagrożenie…
Strona Produktu
Karta w Microsoft Store