More

  Farpoint, czyli prawdziwe duża gra VR?

  Farpoint to gra stworzona wspólnymi siłami przez Sony Interactive Entertainment America oraz Impulse Gear, która w podstawowym zestawie posiada dołączony kontroler Playstation Aim. Pierwszoosobowa strzelanka dedykowana platformie Playstation 4 oraz goglom Playstation VR stanowi flagowy okręt całego japońskiego pomysłu na wirtualną rzeczywistość. 

  W grze możemy się wcielić w jednego z rozbitków kosmicznych, który musi dotrzeć na stację badawczą Piligrima. To właśnie tam będzie wstanie poradzić sobie z kwestią powrotu na planetę macierzystą. Z czasem okazuje się, że nie wszystko wygląda tak jak nam się mogło wydawać, a względnie łatwe zadanie przeobraża się w wielkie zagrożenie. Na naszej drodze pojawi się wiele obcych zagrożeń, które będziemy eliminować z wykorzystaniem rozmaitych karabinów i innego typu broni.

  Gra zajmuje około 12-15 godzin i pozwala nie tylko na walkę, ale także powolną eksplorację i poznawanie nowego świata i wydarzeń, które niedawno w nim zaszły. Doświadczenie jest bardziej rzeczywiste dzięki wykorzystaniu wspomnianego kontrolera, który został świetnie odwzorowany w Farpoint i idealnie oddaje swoje ruchy na wirtualną przestrzeń.

  Grafika stoi na wysokim poziomie, nie tylko jak gra VR, ale w ogóle w całej branży growej. Oczywiście znajdziemy wiele ładniejszych produkcji, lecz wiele z nich nie jest tak mocno ograniczona technologicznie. Ta produkcja z pewnością jednak posiadacze gogli Playstation VR będą mieli na czym zawiesić oko. 

  Karta gry na Playstation Store

  Podobne wpisy

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here