Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

1

Festiwal Steam Next już od 16 czerwca!

Festiwal Steam Next który poprzednio nazywał się Festiwal Gier Steam, powraca 16 czerwca 2021 roku! Festiwal Steam Next to wielodniowe święto które potrwa do 22 czerwca 2021 roku. Podczas wydarzenia, gracze będą mogli za darmo wypróbować wersje demo gier, rozmawiać z producentami i developerami czy obejrzeć transmisje na żywo i dowiedzieć się o nadchodzących grach na Steam. Dla producentów Festiwal Steam Next jest okazją na uzyskanie wczesnych opinii od graczy i stworzenie grupy odbiorców dla przyszłej premiery na Steam.

Dlaczego wspominamy o Festiwalu Steam Next? Otóż nie będzie brakowało tytułów skierowanych wprost na urządzenia VR! Wszystko wskazuje na to, że do naszych rąk dotrze wiele ciekawych tytułów które na stałe mogą zagościć na naszych goglach.

Twórco gier! To Twój czas aby zapisać się na Steam Next!

Jeżeli pracujesz nad jakimś ciekawym tytułem na VR, masz czas do 15 czerwca do godziny 8:59 aby zgłosić swoją grę. Aby Twoja gra mogła być częścią wydarzenia musisz spełniać następujące warunki:

 • Gra jest powiązana z kontem producenckim Steamworks, które jest w dobrym stanie.
 • Gra jest widoczna na Steam jako wkrótce dostępna w chwili rejestracji.
 • Gra będzie zawierać grywalne publiczne demo w chwili rozpoczęcia festiwalu.
 • Gra zostanie wydana między 22 czerwca 2021 a 1 stycznia 2022 (jak wskazano w dacie wydania ustawionej na Steamworks).
 • Każda gra może wziąć udział tylko w jednym Festiwalu Gier Steam lub Festiwalu Steam Next.*
  Kolejny Festiwal Steam Next przewidziany jest na październik 2021 roku, więc zaplanuj swój udział w wydarzeniu, które najlepiej odpowiada twoim planom wydawniczym!
  * Rozumiemy, że czasami pojawiają się opóźnienia. Jeżeli twoja gra wciąż nie została wydana rok po twoim udziale w Festiwalu Steam Next, to możesz ponownie wziąć udział.

Jak dodać grę do Steamworks i wziąc udział w Steam Next?

by zarejestrować swoją grę, wykonaj poniższe kroki dla każdej gry, którą planujesz zgłosić.

Wykonaj do 14 kwietnia 2021:

 1. Odwiedź ten adres URL, by zobaczyć wszystkie swoje gry, które się kwalifikują: https://partner.steamgames.com/optin/sale/game_festival_summer2021 (pamiętaj, że jeżeli twoje konto Steam jest częścią wielu partnerów Steamworks, konieczne może okazać się przełączenie partnera na samej górze strony Steamworks, by zobaczyć odpowiednie gry).
 2. Wypełnij listę kontrolną rejestracji dla każdej gry, której chcesz zgłosić udział. Pamiętaj, że do festiwalu będziesz rejestrować swoją główną grę (bazową).
 3. Skonfiguruj i opublikuj stronę w sklepie informującą o przyszłej dostępności produktu dla swojej głównej gry. Jest to strona, na której znajdzie się przycisk instalacji dema i gdzie gracze uzyskają informacje na temat twojej produkcji. Musisz posiadać publicznie widoczną stronę informującą o przyszłej dostępności gry, by zakończyć rejestrację.

Wykonaj przed datą rozpoczęcia festiwalu:

 • Prześlij i skonfiguruj swoje demo na Steam. Pamiętaj, by przesłać kompilację dema oraz stronę w sklepie na 3-5 dni roboczych przed rozpoczęciem festiwalu, abyśmy mieli wystarczającą ilość czasu na ich sprawdzenie.
  Wydaj swoje demo. Możesz wydać swoje demo w dowolnej chwili, gdy zostanie ono sprawdzone i zatwierdzone. Zachęcamy cię do wydania twojego dema trochę wcześniej przed rozpoczęciem festiwalu, by upewnić się, że działa ono poprawnie i masz wystarczającą ilość czasu na rozwiązanie wszelkich problemów przed rozpoczęciem festiwalu.
 • Jeżeli planujesz transmitować na żywo, to upewnij się, że jesteś w stanie to zrobić dla swojej gry. Kroki wymagane do transmitowania dema znajdziesz tutaj.
 • Daj znać swoim fanom, że będziesz uczestniczyć w festiwalu!

Podczas festiwalu:

 • Wydaj swoje demo, jeżeli jeszcze nie miało to miejsca.
 • Promuj grę w mediach społecznościowych.
 • Sprawdzaj swoje centrum społeczności i inne kanały społecznościowe, by zapoznać się z opiniami na temat swojego dema.

Najczęściej zadawane pytania

P: Czy gry wydane w fazie wczesnego dostępu mogą wziąć udział w Festiwalu Steam Next?
O: Udział wziąć mogą tylko gry, które nie posiadają jeszcze wydanej grywalnej kompilacji. Jeżeli twoja gra została już wydana i jest dostępna poprzez wczesny dostęp na Steam przed rozpoczęciem festiwalu, to nie spełnia warunków udziału w Festiwalu Steam Next.

P: Czy moja gra i jej strona w sklepie muszą zostać ocenione, by się zarejestrować?
O: Tak, strona twojej gry bazowej w sklepie musi być publicznie widoczna, by zakończyć rejestrację. Zespół moderacji w Valve sprawdza każdą stronę w sklepie, w tym zrzuty ekranu, zwiastuny i opis, by określić, które gry wyróżnimy podczas festiwalu.

P: Moje plany się zmieniły. Jak mogę anulować moją rejestrację?
O: Po prostu wróć do strony rejestracji dla swojej gry, wprowadzając ID aplikacji na końcu tego URL: https://partner.steamgames.com/optin/sale/game_festival_summer2021/<appid> i odznacz pole wyboru na samym dole strony, by usunąć swoją grę z festiwalu. Po opuszczeniu festiwalu, jeżeli twoja gra nie została wydana przed przyszłym Festiwalem Steam Next, możesz wziąć udział w przyszłej edycji pod warunkiem, że reszta wymagań została spełniona.

Na jakie gry VR warto czekać podczas Steam Next

Podczas festiwalu pojawi się wiele ciekawych tytułów ale istnieje kilka które warto szczególnie wymienić:

 • Into the Darkness VR
 • Sam & Max: This Time It’s Virtual!
 • Against
 • Outlier
 • Undead Citadel

Pozostałe gry na Steam Next

Zobaczcie też wideo zapowiedzi wszystkich gier według gatunku które mają pojawić się na Steam Next!

Gry przygodowe na Steam Next

Gry RPG na Steam Next

Gry łamigłówki/puzzle na Steam Next

Gry platformowe na Steam Next

Gry strategiczne na Steam Next

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *