Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

HTC wypuszcza nowe gogle, tylko na rynek chiński!

HTC oficjalnie ogłosiło, że wypuści samodzielne gogle działające na bazie cyfrowej platformie Vive Content Store. Jak się okazuje współpraca obu firmy przy okazji tworzenia gogli z Valve – HTC Vive. Nowy sprzęt został skierowany na chiński rynek, gdzie jak widać promowane jest rozwiązanie firmy Vive. Niedawno wspominałem Wam o tym, że rynek wciąż nie ma zdecydowanego lidera i jak się okazuje sytuacja zaczyna się zagęszczać, ponieważ w tej chwili nie mamy takiej sytuacji jak na rynku komputerów czy smartfonów, gdzie sytuacja jest wyklarowała.

Konstrukcja ma działać samodzielnie bez żadnego dodatkowego komputera, w związku z czym bateria nie będzie dodatkowo obciążona poprzez takie funkcje jak GPS czy szukanie zasięgu GSM. Gogle będą działać na procesorze – Qualcomm Snapdragon 835, który został dostosowany specjalnie pod tworzenie wirtualnej przestrzeni. 

Co ciekawe w pozostałych częściach świata (czyt. Europa, Stany) wykorzystane zostanie platforma Google DayDream, która zdaje się mieć największy potencjał w kwestii otwartości oraz możliwości zagwarantowania graczom sporej ilości treści. 

Rok 2018 zdecydowanie zapowiada się kolejną falą gogli wirtualnej rzeczywistości, z tym że tym razem prawdopodobnie ujrzymy samodzielne urządzenia, które w pewien sposób będą stały się zdobyć nasze serca. Być może VR niebawem stanie się częścią życia czy podróży dla wielu, wielu ludzi. Pytanie czy tak już zostanie, czy to będzie jednak tylko jakaś ciekawostka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *