Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Prototypowe gogle VR (PSVR) od SONY z niesamowitymi ekranami 4K OLED

W czasie internetowej konferencji „Sony Technology Day„, Sony zaprezentowało swój nowy prototyp gogli VR który może całkiem nieźle namieszać w świecie VR. Chodzi przede wszystkim o zastosowanie nowoczesnych mikro-wyświetlaczy OLED które mimo swojej bardzo małej wielkości, mają dać możliwość prezentowania obrazu w rozdzielczości 4K.

Wyświetlacz zaprezentowany przez Sony jest na tyle innowacyjny i zaawansowany, że spokojnie można będzie znaleźć dla niego inne, ciekawe zastosowania chociaż wykorzystanie go w PSVR 2 wydaje się najsensowniejsze dla zwykłego zjadacza chleba.

Prototyp gogli PSVR 2 od Sony

W czasie pokazu, Sony zaprezentowało prototyp urządzenia który może wkrótce przeistoczyć się w gogle PSVR 2. Na czas pokazu, gogle VR od Sony zostały jednak podłączone do komputera, aby jak najlepiej pokazać możliwości nowego wyświetlacza OLED 4K.

W czasie pokazu dało się łatwo zauważyć, że prezentacja dotyczyła przede wszystkim wyświetlaczy a nie możliwości samego urządzenia jako takiego. Urządzenie trzymane było przy głowie z wykorzystaniem rąk – bez żadnych praktycznie innych uchwytów czy pasków. Także ilość czujników ruchu była bardzo mała i skupiała się głównie na śledzeniu rotacji urządzenia. Tak więc poza wyświetlaczem, jedyne co było ciekawego w samym urządzeniu to żyroskop.

Czy Gogle VR od Sony to będzie przełom?

W sumie, nie wiadomo, jakie podzespoły miałyby mieć te gogle VR, jak wagowo miałby się ten zestaw prezentować i w sumie… to nic nie wiadomo. Ma być immersyjnie i tak gęsto od pikseli, że nasze mózgi i oczy będą prosić o więcej czasu w świecie VR od Sony.

Weźmy jednak pod uwagę fakt, że skoro Sony chwali się swoimi OLEDowymi wyświetlaczami w taki sposób jak podczas konferencji to:

  1. albo przespali pierwszą generację zestawów VR
  2. albo opracowali tak zaawansowaną technologię, że skończą się problemy z ceną, rozdzielczością czy jasnością wyświetlaczy OLED.

Wszak nie bez przyczyny producenci zestawów VR zmienili swoje OLEDowe wyświetlacze na LCD już jakiś czas temu, wprowadzając nowe urządzenia.

Prototyp Sony VR to zapowiedzieć PSVR 2?

Wydaje się, że to co zaprezentowało Sony podczas „Sony Technology Day” jest czymś zupełnie innym niż to co prezentowali inżynierzy odpowiedzialni za PSVR 2. Zwróćcie uwage, że nigdzie w prezentacji nie pada powiązanie między tym prototypem a PlayStation. Myślę, że można będzie spodziewać się osobnego produktu stricte do działania w „normalnym” VR z tą jednak różnicą, że klasa urządzenia będzie skierowana do podobnej grupy docelowej co HTC Vive FLOW.

Jedyny plus jest taki, że coś w świecie VR się dzieje. Szkoda tylko, ze wszyscy skupiają się na kolaboracji w pracy i budowania wirtualnych murów wśród pracowników a nikt nie mówi wprost – damy Wam najlepsze urządzenia VR do grania jakie może sobie wyobrazić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *