Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Google Blocks, czyli tym razem zabawimy się modelami 3D

Google zdecydowało się wypuścić zupełnie nową aplikację dla kreatywnych posiadaczy gogli VR. Tym razem jednak zamiast malować przyjdzie nam zabawić się z modelami 3D, które dzięki naszym umiejętnością mogą okazać się równie inspirujące i zachwycające. Google Blocks prezentuje się naprawdę ślicznie, choć póki co zdaje się to ograniczać do kolorowych kanciastych figur przypominających nieco te z gier indie.

Do dyspozycji otrzymujemy sześć opcji, które pozwalają nam na kształtowanie, cięcie, malowanie, modyfikowane, chwytanie i przesuwanie oraz wymazywanie. Rzecz jasna w praktyce otrzymujemy znacznie więcej swobody, która obawiać się nam jednak dopiero po założeniu gogli wirtualnej rzeczywistości. Google zachęca do wykorzystania wszystkich możliwości możliwości, a także pracowania nie tylko na siedząco czy na stojąco, ale także będąc w ruchu i dostrzegając nasze dzieło z zupełnie innej strony.

Firma nie zapomniała jednak o możliwości publikowania i chwalenia się swoimi osiągnięciami z innymi za pomocą specjalnych linków, eksportowania samych obiektów oraz animowanych gifów. Z pewnością za pewien czas na serwisach społecznościowych znajdzie się wiele ciekawych projektów wykonanych z przez wielu zwykłych użytkowników.

Jeżeli Google Blocks przypadło Wam do gustu, to może zainteresują Was inne aplikacje dostępne na goglach VR? Zapraszam Was do artykułu związanego z tą kwestią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *