Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Google Blocks, czyli tym razem zabawimy się modelami 3D

Google Blocks, czyli tym razem zabawimy się modelami 3D

Google zdecydowało się wypuścić zupełnie nową aplikację dla kreatywnych posiadaczy gogli VR. Tym razem jednak zamiast malować przyjdzie nam zabawić się z modelami 3D, które dzięki naszym umiejętnością mogą okazać się równie inspirujące i zachwycające. Google Blocks prezentuje się naprawdę ślicznie, choć póki co zdaje się to ograniczać do kolorowych kanciastych figur przypominających nieco te z gier indie.

Do dyspozycji otrzymujemy sześć opcji, które pozwalają nam na kształtowanie, cięcie, malowanie, modyfikowane, chwytanie i przesuwanie oraz wymazywanie. Rzecz jasna w praktyce otrzymujemy znacznie więcej swobody, która obawiać się nam jednak dopiero po założeniu gogli wirtualnej rzeczywistości. Google zachęca do wykorzystania wszystkich możliwości możliwości, a także pracowania nie tylko na siedząco czy na stojąco, ale także będąc w ruchu i dostrzegając nasze dzieło z zupełnie innej strony.

Firma nie zapomniała jednak o możliwości publikowania i chwalenia się swoimi osiągnięciami z innymi za pomocą specjalnych linków, eksportowania samych obiektów oraz animowanych gifów. Z pewnością za pewien czas na serwisach społecznościowych znajdzie się wiele ciekawych projektów wykonanych z przez wielu zwykłych użytkowników.

Jeżeli Google Blocks przypadło Wam do gustu, to może zainteresują Was inne aplikacje dostępne na goglach VR? Zapraszam Was do artykułu związanego z tą kwestią.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.