Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Google Glass powraca! Enterprise Edition naprawi błędy?

Google Glass powraca niespodziewanie na rynek za sprawą Enterprise Edition, czyli nowy model inteligentnych okularów AR, które są skierowane przede wszystkim do klientów biznesowych poszukujących możliwości usprawnienia swojego procesów produkcji i działania. Jak się okazuje już w tej chwili nawiązano współpracę z naprawdę dużymi firmami działającymi na całym świecie. Poprzednie wydanie (konsumenckie) – Explorer różniło się pod kilkoma względami, choć nie możemy w tym wypadku mówić o jakiejś rewolucji, a o delikatnej ewolucji. 

Tym razem w środku małej obudowy znajdziemy nowy, lepszy procesor – Intel Atom, pojemniejszy akumulator oraz kamerę 8 MP. Dzięki tym usprawnieniom korzystanie z okularów ma być o wiele przyjemniejsze, płynniejsze i oferujące dłuższy czas działania na jednym ładowaniu. 

Design pozostał taki sam, jednak Google zdecydowało się na poprawienie wygody, tak aby długotrwała praca nie była dla noszącego dodatkowo uciążliwa. Najlepiej prezentuje się element zwany Pod, którego głównym zadaniem jest możliwość zamontowania własnych szkieł co może być przydatne nie tylko przy pracy fizycznej, ale także i biurowej. 

Wśród 50 firm, które są współpracownikami lub klientami, znajdziemy kilka większych marek takich jak Agco, DHL, Damm, Up Skill, Opel, Samsung, Sutter Health czy Volkswagen. Niektóre z nich deklarują nawet, że praca z Enterprise Edition pozwoliła im zaoszczędzić sporo czasu oraz środku na rzeczy wymagające dodatkowe poświęcenia się. Jestem w stanie w to uwierzyć, ale potrzebne jest do tego specjalna pomoc w postaci unikalnego oprogramowania, które doskonale współdziałałoby z konkretnymi zadaniami i potrzebami firm. 

Google Glass powraca i zaskakuje swoim pomysłem na siebie, który naprawdę może wypalić. Warunkiem będzie jednak odpowiednie podejście, które zagwarantuje poszczególnym firmą odpowiednie i wyraźne usprawnienia w ich działaniu i codziennym funkcjonowaniu. Tym razem możemy wyraźnie dostrzec, że ktoś w końcu znalazł naprawdę dobre rozwiązanie dla rozszerzonej rzeczywistości i być może to właśnie w tym roku ujrzymy coś co zmieni także podejście do codziennego zastosowania AR. 

Google Glass Enterprise Edition

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *