Data publikacji:

Kategoria:

, ,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Google WorldSense – Czym jest ta technologia i za co odpowiada?

Google WorldSense czy spotkane także jako samo WorldSense to technologia opracowana przez gigantyczną firmę z miejscowości Mountain View, która ma na celu dostarczenie uniwersalnego systemu śledzenia i przenoszenia ruchu cyfrowego. Wirtualna rzeczywistość ma w tym przypadku być bezpośrednio przeniesiona z naszego, realnego ruchu. 

Nowość ma odpowiadać za bardzo dobre odwzorowanie realnego ruchu i bezpośrednie przeniesienie go do cyfrowego medium, dzięki czemu mamy mieć możliwość jeszcze lepszego doświadczania wykreowanych światów oraz doświadczenia poczucia zjawiska Obecności, o którym więcej możecie przeczytać w tym miejscu. 

WorldSense bazuje na technologii znanej jako sześć stopni swobody śledzenia ruchu głowy, w związku z czym praktycznie każdy nasz ruch będzie zauważony i pozwoli nam poczuć odpowiednią dawkę swobody. 

Podobnego typu rozwiązania są już dostępne w urządzeniach klasy premium, jednakże należy zwrócić uwagę na to, że Oculus Rift, HTC Vive oraz Playstation VR wykorzystują do tego klasyczne okablowanie, natomiast WorldSense ma funkcjonować na platformach bezprzewodowych, gdzie jest oo to trudniej. Rozwiązanie bazuje o specjalne kamery, które cały czas będą obserwować otoczenie, jego charakterystykę oraz odległość pomiędzy nami, a ścianą czy innym obiektem. W tym celu zastosowano także specjalne algorytmy, które mają skutecznie wykorzystać informacje dostarczane przez akcelerometry i żyroskopy, które razem mają dostarczyć nową jakość. 

Przedstawione wcześniej przez Google materiały zasugerowały (ale nie potwierdziły!), że rozwiązanie wykorzystuje także technologię mapowania otoczenia, które odbywa się z wykorzystaniem prostych figur geometrycznych oraz jest stale aktualizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *