More

  Google Expeditions, czyli ciekawe zwiedzanie świata w VR

  Google Expeditions to nowe podejście firmy do prezentowania najpiękniejszych widoków znanych nam z Google Maps. Tym razem firma zdecydowała się na zabranie nas na samodzielne wycieczki po wybranych miejscach z całego świata. Posiadacze gogli VR będą mogli zobaczyć kilka ikonicznych budynków i zabytków, które zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy. Oczywiście koszt tego typu wyprawy jest spory, jednak od teraz możemy wziąć np. Cardborda czy DayDream View i wraz z „przewodnikiem” możemy poznać wiele ciekawych faktów i informacji.

  Nie jest to jednak swobodne poruszanie się i przemierzanie wokół, ale spokojne obserwowanie domyślnych zdjęć obok których widnieją ciekawostki, które warto by poznać. Z pewnością jest to doskonały pomysł do oferowania w szkole, gdyż uczniowie mogliby w interaktywny sposób poznawać miejsca, które zapisały się w historii całego globu.

  To z pewnością jedynie pierwszy krok ku stworzeniu czegoś jeszcze lepszego, w tym wypadku chętnie ujrzałbym połączenie VR i AR, chcemy znaleźć konkretny sklep, zakładamy, wszystko ustawiamy i powoli poruszamy się na mapie. Przy okazji klikamy i wyszukujemy informacje dotyczące otaczającej nas w tej chwili okolicy.

  Strona Główna Google Expedition

  Podobne wpisy

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here