Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Google Expeditions, czyli ciekawe zwiedzanie świata w VR

Google Expeditions to nowe podejście firmy do prezentowania najpiękniejszych widoków znanych nam z Google Maps. Tym razem firma zdecydowała się na zabranie nas na samodzielne wycieczki po wybranych miejscach z całego świata. Posiadacze gogli VR będą mogli zobaczyć kilka ikonicznych budynków i zabytków, które zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy. Oczywiście koszt tego typu wyprawy jest spory, jednak od teraz możemy wziąć np. Cardborda czy DayDream View i wraz z „przewodnikiem” możemy poznać wiele ciekawych faktów i informacji.

Nie jest to jednak swobodne poruszanie się i przemierzanie wokół, ale spokojne obserwowanie domyślnych zdjęć obok których widnieją ciekawostki, które warto by poznać. Z pewnością jest to doskonały pomysł do oferowania w szkole, gdyż uczniowie mogliby w interaktywny sposób poznawać miejsca, które zapisały się w historii całego globu.

To z pewnością jedynie pierwszy krok ku stworzeniu czegoś jeszcze lepszego, w tym wypadku chętnie ujrzałbym połączenie VR i AR, chcemy znaleźć konkretny sklep, zakładamy, wszystko ustawiamy i powoli poruszamy się na mapie. Przy okazji klikamy i wyszukujemy informacje dotyczące otaczającej nas w tej chwili okolicy.

Strona Główna Google Expedition

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *