Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

1

Half Life: Alyx – wymagania sprzętowe oraz cena. Już je znamy!

W Steam pojawiły się informacje na temat zalecanych wymagań sprzętowych naszego komputera, ceny samej gry oraz parę innych ciekawych informacji. Jak prezentuje się zatem Half Life: Alyx?

Half Life: Alyx – wymagania sprzętowe

Poprzednie części Half Life cechowały się bardzo dobrą optymalizacją co pozwalało uruchomić te gry na naprawdę słabych komputerach. Half Life: Alyx będzie pod tym kątem wyjątkiem. Bez względnie dobrego komputera, nie mamy nawet co podchodzić do tej gry!

Minimalne wymagania dla Half Life: Alyx to:

System operacyjny: Windows 10
Procesor: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
Pamięć: 12 GB RAM
Karta graficzna: GTX 1060 / RX 580 – 6GB VRAM

Biorąc pod uwagę, że obecnie kości RAM są względnie tanie, warto już teraz kupić odpowiednie kości. Karta grafiki to niestety spory wydatek. Musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 700zł za kartę graficzną GTX 1060 oraz co najmniej 650zł za analogicznej jakości kartę RX 580 od AMD.

Procesor na szczęście może śmiało być nieco starszy. Niestety starszy = zakupiony maksymalnie rok/półtorej temu. Także poproście Mikołaja, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, o parę podzespołów do swojego PCta. Jeżeli nie masz jeszcze odpowiedniego PCta, Googli ani samej gry – czeka Cię przejście na dietę wysoko-tynkową aby odłożyć odpowiednią ilość gotówki. Zobacz koszt Gogli VR.

Cena Half Life: Alyx

Jak na grę która potencjalnie stanie się motorem napędowym branży VR, cena jest relatywnie… niska! No dobra, może nie niska, bo znaleźć można dobre gry za połowę tej ceny. Można jednak spodziewać się, że nowa część HL będzie warta swojej ceny.

Cena za Half Life: Alyx to 215 zł (bez jednego grosika). Jeżeli jednak zdecydujecie się na zakup TERAZ możecie zaoszczędzić 10% tej kwoty i zapłacić za grę 193,49zł. Zawsze to 20zł na zwycięski kupon lotto dzięki któremu może uda się Wam zebrać niezbędne fundusze na komputer i ewentualnie – gogle.

Half Life: Alyx kupisz na Steam 🔗

Cena Half Life: Alyx dla posiadaczy Valve Index

Jeżeli tak się składa, że jesteś posiadaczem gogli Valve Index, możesz grę Half Life: Alyx dostać… za darmo! Mało tego – po za grą dostaniesz też trochę dodatkowych materiałów i treści. Pewnie będą one ekskluzywnie tylko dla Valve Index.

Co jeszcze ciekawego?

Wraz z grą wydane zostanie narzędzie pozwalające tworzyć i dodawać nowe treści utworzone przez społeczności. Kto wie – może Garry’s Mod zostanie dodany do HL:A? Jeżeli tak, to wiem jedno – gra będzie szalenie popularna, a na YouTube zaczną pojawiać się nowe serie niesamowitych filmów.

Zobacz też jak prezentuje się Half Life: Alyx na 8 różnych popularnych zestawach VR!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *