Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

HP Z VR Backpack PC – najlepszy komputer dla VR?

HP Z VR Backpack PC to zupełnie nowa propozycja popularnego producenta, który stworzył naprawdę mały komputer oraz zestaw akcesoriów, które mają sprawić, że granie w VR będzie mogło odbywać się bez problemu wszechobecnego okablowania. Firma dostrzega jednak potencjał swojego urządzenia także w kwestii pracy przy nagłych wypadkach, przy projektowaniu oraz sprzedaży produktów.

 

Design HP Z VR Backpack PC

Urządzenie samo w sobie prezentuje się naprawdę znakomicie ze względu na efektowny design, który może się podobać. Sprzęt jest naprawdę mały (standardowo –  333.5 x 236.4 x 60.9 mm) oraz lekki (maksymalnie – ok. 4,7 kg), dzięki czemu noszenie go na plecach nie będzie sprawowało nam problemu nawet podczas długich sesji grania. 

Poza samą jednostką obliczeniową przygotowano także HP Z VR Backpack Harness, czyli plecako-podobna obudowa, ponadto mamy tutaj także HP Z VR Dock, czyli elegancką podstawkę, która również utrzymana została w takim samym wyglądzie co główna część. Oczywiście nie zabraknie kwestii baterii, zatem otrzymujemy Adapter do ładowania, klipy do baterii oraz specjalną ładowarkę, która pozwoli nam jednocześnie ładować dwie mini bateryjki mobilne. Część noszona na plecach posiada dwie błyskawicznie wymienialne 

 

Specyfikacja HP Z VR Backpack PC

HP Z VR Backpack PC otrzymało czterordzeniowy procesor Intel Core i7 7820HQ, taktowany zegarem 2,9 GHz. Tryb Turbo pozwala osiągnąć aż 3,9 GHz. Karta graficzna to specjalny model Nvidia Quadro P5200 z 16 GB dedykowanej pamięci DDR5, które będzie funkcjonować wraz z aż 32 GB pamięci dual channel RAM (DDR4).  Pamięć wewnętrzna będzie możliwa do wyboru pomiędzy 256GB, 512GB oraz 1TB HP wyposażyło swoje urządzenie w wiele portów w tym dwa porty USB 3.0, port HDMA 2.0, Mini-DP 1.3, audio combo jack, and gniazdo ładowania HMD . 

Specyfikacja jest naprawdę potężna, ale i taka musi być, aby móc gwarantować odpowiednią jakość doświadczenia wirtualnej rzeczywistości. Twórcy będą mieli okazję wykorzystać naprawdę duże możliwości podzespołu, nie tylko do gier, ale także do korzystania z zaawansowanych aplikacji technicznych.

 

Podsumowanie HP Z VR Backpack PC

Nowy komputer od HP – HP Z VR Backpack PC, będzie doskonale spisywał się także do mieszanej rzeczywistości, którą firma również wspiera za sprawą własnego headsetu. Widać, że przyszłość ma być w głównej mierze bazowana na VR i MR, które niestety po raz kolejny będą odstraszać wielu klientów swoją ceną. Być może HP zdecyduje się wypromować swój zestaw jako dobrą opcję na przyszłość dla wielu przedsiębiorstw. Propozycja może okazać się znakomita pod warunkiem, że cena będzie odpowiednio atrakcyjna.

HP Z VR Backpack PC pojawi się na rynku już we wrześniu 2017 roku, w cenie podstawowej 3,299 dolarów (ok. 12,000 złotych).

Więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *