Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

HTC Vive Focus zaprezentowane na zwiastunie! Czego się spodziewać?

HTC Vive Focus to samodzilene gogle wirtualnej rzeczywistości, które co ciekawe nie stanowią owocu współpracy HTC i Google, ponieważ jak się okazało współpraca została wspólnie zakończona, a wcześniejszy projekt pozostał porzucony. 

Vive Focus ma funkcjonować na bazie własnego systemu Viveport jednocześnie oferującego bardzo dużą bibliotekę gier i aplikacje, które od pierwszego dnia będą dostępne dla każdej osoby zainteresowanej zakupem. 

Gogle zdają się być wyposażone system six degrees of freedom (6DOF) tracking, który stanowi swojego rodzaju inside-tracking, dzięki czemu sprzęt i korzystające z niego aplikacje będą w stanie określić pozycję oraz ruch użytkownika. 

Obsługa zdaje się przypominać Playstation VR, dzięki czemu będziemy mogli bardzo szybko operować i dostosowywać gogle do rozmiaru naszej głowy. Plotki głoszą, że w zestawie znajdzie się także kontroler wzorowany na tym od Google Daydream. Sprzęt napędzany ma być Snapdragonem 835 oferując doświadczenia z PC w minimalnych wymaganiach. 

Na dokładniejsze informacje będziemy musieli jeszcze jakiś czas zaczekać, jednakże być może już za jakiś czas przekonamy się jaki będzie krok firmy i czy inside-trakcing okaże się rozwiązaniem idealnym na ten moment.

Źródło: uploadvr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *