Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

HTC Vive Focus zaprezentowane na zwiastunie! Czego się spodziewać?

HTC Vive Focus zaprezentowane na zwiastunie! Czego się spodziewać?

HTC Vive Focus to samodzilene gogle wirtualnej rzeczywistości, które co ciekawe nie stanowią owocu współpracy HTC i Google, ponieważ jak się okazało współpraca została wspólnie zakończona, a wcześniejszy projekt pozostał porzucony. 

Vive Focus ma funkcjonować na bazie własnego systemu Viveport jednocześnie oferującego bardzo dużą bibliotekę gier i aplikacje, które od pierwszego dnia będą dostępne dla każdej osoby zainteresowanej zakupem. 

Gogle zdają się być wyposażone system six degrees of freedom (6DOF) tracking, który stanowi swojego rodzaju inside-tracking, dzięki czemu sprzęt i korzystające z niego aplikacje będą w stanie określić pozycję oraz ruch użytkownika. 

Obsługa zdaje się przypominać Playstation VR, dzięki czemu będziemy mogli bardzo szybko operować i dostosowywać gogle do rozmiaru naszej głowy. Plotki głoszą, że w zestawie znajdzie się także kontroler wzorowany na tym od Google Daydream. Sprzęt napędzany ma być Snapdragonem 835 oferując doświadczenia z PC w minimalnych wymaganiach. 

Na dokładniejsze informacje będziemy musieli jeszcze jakiś czas zaczekać, jednakże być może już za jakiś czas przekonamy się jaki będzie krok firmy i czy inside-trakcing okaże się rozwiązaniem idealnym na ten moment.

Źródło: uploadvr


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.