Data publikacji:

Kategoria:

, ,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Sony publikuje informacje o wynikach PS4 i PSVR

Sony opublikowało raport kwartalny, z którego możemy wyciągnąć kilka naprawdę interesujących danych oraz wniosków, które niejako mogą wskazać nam nastroje Sony po wypuszczeniu Playstation VR i wielu gier. Jak się okazuje cały dział growy i komputerowy po raz kolejny odnotował zysk, który tym razem wyniósł 5,4% w ujęciu rocznym, co w praktyce dało firmie przeszło 3 miliardy dolarów amerykańskich. Czy PS4 i PSVr odnoszą zakładany sukces?

Firma wypuściła do sklepów na całym świecie 63,3 miliony sztuk, co oczywiście nie przekłada się idealnie na ilość ostatecznie sprzedanych sztuk, jednak już w czerwcu usłyszeliśmy o przekroczeniu granicy 60 milionów, a plany na koniec tego roku to 80. 

Dla nas istotnym faktem jest to, że wspomniany zysk został wygenerowany „z udziałem Playstation VR” w związku z czym możemy zakładać, że inwestycje w kwestii gier na tę platformę wciąż będą prowadzone. Sony poinformowało, że każda sprzedana sztuka przynosi firmie zysk, zatem każdy gracz zainteresowany i skłonny wydać swoje pieniądze wspiera bezpośrednio cały dział growy. 

Póki co niestety zainteresowanie wirtualną rzeczywistością na PS4 i PSVR nie jest możliwa, gdyż przez długi czas gogle nie były dostępne w sprzedaży przez co wyniki są po prostu zakłamane. Stąd Japońska firma nie udostępniła konkretniejszych informacji, warto jednak pamiętać, że sprzedaż wcześniej pozytywnie zaskoczyła twórców, więc możemy zakładać, że jest naprawdę dobrze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *