Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Jak podłączyć i ustawić Playstation VR? Mały poradnik

Jak podłączyć i ustawić Playstation VR? Takie pytanie może nasuwać się wielu użytkownikom gdy dostrzegą w zestawie masę nic nie mówiący kabli i sprzętów, które należy połączyć. Od czego zatem należy zacząć?

Oczywiście od rozpakowania oraz uporządkowania elementów, które następnie podłączymy zarówno do konsoli jak i do telewizora. Już na tym etapie musimy zwrócić uwagę na jedną kwestię – w chwili obecnej na rynku mamy dostępne dwa modele – CUH-ZVR1CUH-ZVR2. Pierwszy z nich jest najbardziej podstawowy i jednocześnie jest to ta cięższa wersja do podłączenia, ponieważ tutaj niektóre kable łączymy ze sobą nawzajem, a zmiana dokonała się także w słuchawkach.

Następnie najlepiej jest zająć się kwestią okablowania, które również w wypadku dwóch wersji jest również. Słuchawki w podstawowym wydaniu były podłączane do przewodu odpowiedzialnego za kontakt z Playstation 4, w miejscu z dostępem do szybkiego pilota. Obecnie jest to system bazujący na małych magnesach umożliwiający nie tylko ich świetnie schowanie, ale także bierze to pod uwagę podłączenie innego zestawu. Zaimplementowano nawet miejsce na schowanie muszelek!

Tak jak już wspomniałem, pierwowzór posiadał kabel przymocowywane do gogli oraz oddzielny do Processing Unit, który w przypadku drugiej edycji został zwyczajnie połączony. Dzięki temu połączenie jest o wiele łatwiejsze. Najlepiej zawsze skoncentrować się oznaczeniach z tyłu konsoli, które podpowiedzą nam co i gdzie mamy podłączyć, by następnie odnaleźć odpowiedniki we wspomnianej podstawce i goglach. Niektóre przewody i ich końcówki są dodatkowo oznaczone.

Na końcu pozostała nam kwestia kalibracji, która oczywiście odbywa się po połączeniu, jednakże nie oszukujmy się, ileż można siedzieć w jednej pozycji bez odczuwania bólu. Na początku musimy zająć odpowiednie miejsce będąc na widoku dla oka kamery. W razie zmiany zostaniemy o tym przez konsole poinformowani, wtedy otrzymujemy możliwość ponownej konfiguracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *