Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Jakie było zainteresowanie Resident Evil VII VR?

Niedawno firma Capcom postanowiła, no znaczy musiała i nie miała innego wyjścia, podzielić informacjami dotyczącymi zarobków firmy. Jak się okazuje Resident Evil VII nie sprzedał się tak dobrze jak można by zakładać i zawiódł oczekiwania. 3,7 miliona sprzedanych kopii nie robi wielkiego wrażenia, jednak zdecydowanie najbardziej interesującą informacją jest ta o ilości graczy, którzy zdecydowali się sprawdzić ten tytuł wraz z Playstation VR.

No właśnie, 400 000 osób nie stanowi pozornie dobrego wyniku, jednak warto zwrócić uwagę na to, że w chwili obecnej sprzedanych headsetów jest pewnie gdzieś z 1,5 miliona, a w dodatku sprzedaż w okolicach premiery gry została wstrzymana ze względu na wyprodukowanie zbyt małej ilości Playstation VR.

Mamy zatem wynik na poziomie ponad 10% z czego warto pamiętać, że całe 3,7 miliona to liczba obejmująca wszystkie platformy, możemy zatem bardzo hipotetycznie zakładać, że mamy tutaj do czynienia z mniej więcej 30-40 % graczy, którzy w ogóle chwycili za Resident Evil VII. Zainteresowanie jak widzicie było naprawdę spore i powinno się tylko i wyłącznie zwiększać. 

Miejmy nadzieję, że inne firmy zdecydują się dodać specjalne tryby do wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym nie tylko biblioteki gier na tego typu platformy się zwiększy, ale także zaoferuje nam najlepszą jakość AAA w nowej technologii. Zainteresowanie Resident Evil VII w trybie VR może cieszyć, gdyż gracze nie boją się eksperymentować i szukają zupełnie nowych doświadczeń, które miejmy nadzieję duże studia będą dostarczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *