Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Jak skonfigurować HoloLens na funkcję Windows Device Portal?

Wykorzystanie funkcji Windows Device Portal wymagać od nas jako użytkowników będzie przeprowadzenie kilku kroków, które nie powinny stanowić problemu dla osoby odrobinę zaznajomionej z systemem Windows 10 oraz jego filozofią poruszania się po poszczególnych funkcjach i działach. 

Konfigurację rozpoczynamy od klasycznego uruchomienia gogli Microsoft HoloLens, założenia ich na głowę oraz wykonania określonego gestu otwierającego dostęp do głównego menu sprzętu. 

Następnie wybieramy kafelek Ustawienia i wykorzystujemy gest airt-tap, by dzięki niemu przenieść jego zawartość w przyjazną nam przestrzeń wokół siebie, po czym aplikacja sama się uruchomi. Gdy już wszystko się wyświetli wybieramy opcję Aktualizacja (Update), następnie przechodzimy do menu Dla Twórców/Deweloperów (For developers) i uruchamiamy dostępny tryb (Developer Mode). Kolejny krok to „zjechanie” na dół i uruchomienie funkcji Device Portal.

Połączenie nawiązujemy, dzięki wygenerowaniu specjalnego kodu PIN łączącego Windows Device Portal Microsoft HoloLens z komputerem osobistym (PC). Okno Ustawień musimy mieć cały czas aktywne do momentu aż wprowadzimy go do programu Visual Studio (podczas pierwszego wdrożenia).

 

Podłączenie Microsoft HoloLens przez Wi-Fi

Metoda ta jest dosyć prosta, choć z pewnością nie jest to tak wygodne jak chociażby wykorzystanie kabla USB (patrz niżej).

Akcję rozpoczynamy od uruchomienia połączenia HoloLensów z Wi-Fi. Następnie musimy uzyskać adres IP urządzenia, w związku z czym kierujemy się do Ustawień (Settings), potem do działu Internet i Połączenia (Network & Internet), następnie opcja Wi-Fi i dalej Zaawansowane Opcje (Advanced Options). W przeglądarce na komputerze wpisujemy i wybieramy https://<YOUR_HOLOLENS_IP_ADDRESS> (pol. Twój_Hololens_IP_Adres). Możliwe jest pojawienie się komunikatu Pojawił się problem z certyfikatem bezpieczeństwa tej strony (There’s a problem with this website’s security certificate), który możemy ominąć bez problemu z tego powodu, że Windows Device Portal posiada jedynie certyfikat testowy.

 

Połączenie przez kabel USB

Tutaj sprawa jest o tyle łatwa, że sprzęty nie tylko kontaktują się ze sobą bezpośrednio, ale także mają wbudowane i określone działania, w ramach których będziemy mogli z nich spokojnie i błyskawicznie skorzystać.

W tym wypadku musimy rozpocząć od zainstalowania programu Visual Studio Update 1 z narzędzi deweloperskich systemu Windows 10 (może być domyślnie zainstalowany na komputerze). Po sprawdzeniu możemy spokojnie podłączyć okulary Microsoft HoloLens do odpowiedniego złącza USB. Ten sam kabel wkładamy również do gniazda micro-USB w korpusie gogli. Ostatnim krokiem jest wybranie przeglądarki oraz wpisanie i wejście na stronę http://127.0.0.1:10080.

 

Wykorzystanie emulatora

Ostatnią możliwością jest wykorzystanie emulatora Windows Device Portal, z którym łączymy się z pomocą toolbara, klikając w ikonę Open Device Portal z wyborem HoloLens OS.

 

Ostatni krok w procesie

Na sam koniec nie tylko musimy podłączyć urządzenie, ale także stworzenie swojej nazwy użytkownika, hasła oraz zatwierdzenia całego procesu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym wpisie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *