Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Która gra VR jest najlepsza? Oto nasze zestawienie top 10!

Wirtualna rzeczywistość w praktyce mocno zweryfikowała wyobrażenia na temat gier, szczególnie mocno dotknęło to deweloperów, którzy musieli nagle poradzić sobie nie tylko z dobrym programowaniem i optymalizacją, ale także z oszukaniem ludzkiego organizmu. Niestety nie tak łatwo jest stworzyć tytuł, który pozwoli graczowi na bezproblemowe poruszanie w cyfrowym świecie, w momencie siedzenia sobie na kanapie. Twórcy starają się różnymi sztuczkami obejść ten problem, jednakże wciąż nie znaleziono doskonałego rozwiązania. Skupmy się jednak na grach, które nieźle radzą sobie z opanowaniem technologii virtual reality. Zatem która gra VR jest najlepsza?

 

Batman Arkham VR

Pomimo, że studio Rocksteady miało porzucić “Gacka”, zdecydowało się na zmianę, gdyż nie wyobrażało sobie opuszczenia okazji do stworzenia gry z Batmanem na gogle VR. Efekt ich prac okazał się bardzo dobry i gracze zdecydowanie mogli poczuć się jak Mroczny Rycerz. W trakcie dwóch różnorodnych sekwencji będziemy mogli pochodzić po Wayne Manor i BatCave oraz przeprowadzić śledztwo dotyczące Nightwinga. Trakcie rozgrywki będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w roli superbohatera i Największego Detektywa w Historii wykorzystując wszelkie błogosławieństwa kontrolerów ruchowych.

 

Farpoint

Najnowsza gra na Playstation VR to także debiut Aim Controllera, czyli zupełnie nowej propozycji japońskiej firmy. Jak się okazuje plastikowy symulator pistoletu spisuje się naprawdę dobrze i pozwala się znacznie bardziej wczuć w klimat strzelanin pierwszoosobowych. Kosmiczną podróż możemy spokojnie nazwać pierwszą “dużą” grą wydaną na jakąkolwiek platformę wirtualnej rzeczywistości. Z pewnością nie jest to wielki hit, jednakże z pewnością spędzicie z tym tytułem kilka udanych godzin.

 

Robinson: The Journey

Przygodówka od niemieckiego studia Crytek zdecydowanie kontynuuje tradycję firmy – tworzenie zadziwiających produkcji na ich własnym silniku CryEngine. W grze wcielamy się w Robina, który trafia na planetą zamieszkałą przez dinozaury. Wraz z uroczym towarzyszem, robotem przemierzamy niesamowicie prezentujące się lasy, które łudząco przypominają ziemską erę jurajską. Wiele zabawy sprawiać będą łamigłówki i zadania charakterystyczne dla tego gatunku gier, dzięki czemu klasyczne mechaniki nabierają większej głębi.

 

Playstation VR Worlds

Zestaw przygotowany przez Londyński oddział Sony to w zasadzie pięć oddzielnych doznań, które w różnym stylu starają się nam zademonstrować, skąd wynikać może magia grania z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości. The London Heist, Ocean Descent, Danger Ball, VR Lure oraz Scavengers Odyssey dostarczą Wam sporo zabawy prezentując jednocześnie, że tak “blisko” wczucia się w atmosferę gry nie byliśmy. To jak będziemy się bawić zależeć będzie od tego jak podejdziemy do rozgrywki, w końcu nie każdy może chcieć na poważnie odgrywać zakładaną rolę. A wyobraźcie sobie jak wiele mieliście śmiesznych pomysłów w trakcie grania w inne gry, których nie mogliście zrealizować przez brak interakcji ze światem…

 

Resident Evil 7: Biohazard

Najnowsza odsłona serii horrów ukazała się przede wszystkim w tradycyjnym wydaniu z kontrolerem i telewizorem, jednakże deweloperzy nie bali się poświęcić trochę czasu na dostosowanie swojej gry także pod gogle VR. Efekt okazał się naprawdę dobry i pozwolił na granie bez jakichkolwiek problemów z błędnikiem. To przykład, że można przenieść to samo doświadczenie i spowodować, że gracze będą mogli jeszcze mocniej wczuć się niesamowity klimat grozy. Capcom jako pierwszy zabrał nas aż tak blisko zagrożenia, które nie raz i nie dwa przerazi nas i wykorzysta do swoich niecnych celów.

 

Vanishing Realms

Z pewnością wielu z Was wychowało się na znakomitych dungeon crawlerach, które wciągały fanów RPG na wiele, wiele godzin. Vanishing Realms jest swego rodzaju przeniesieniem tamtych doświadczeń do wirtualnego świata, który jeszcze nigdy nie stawał się tak interesujący pod względem szukania złota czy wyjątkowych broni. Od teraz przemierzanie magicznej krainy i schylanie się po wyjątkowe przedmioty jeszcze nigdy nie było aż tak realistyczne. Oby tylko nie zakończyło się na tym, że pewnego dnia wstaniecie i poczujecie cały ciężar zdobytego łupu na swoim ciele 🙂

 

Arizona Sunshine

Zombie apokalipsa jest już dostępna także w hełmach, znaczy się nie chodzi tutaj o armię bezmyślnie przemierzającą świat. Vertigo Games pozwoliło nam zmierzyć się z wielkimi hordami zmierzającymi w naszym kierunku. Rozgrywka pierwszoosobowa pozwala nam na zmierzenie się z nieumarłymi, którzy tak dobrze zapadli nam w pamięć w wielu filmach. Tytułowa Arizona prezentuje się naprawdę ładnie, dzięki czemu stanowi dowód, że można stworzyć bardzo dobrą grę, eliminującą problemy z błędnikiem i oferującą śliczne widoczki, w nawet tak oklepanej tematyce.

 

Superhot VR

Sukces polskiej gry indie był naprawdę duży i zadanie dorównania mu było bardzo ciężkie, jak się jednak okazało łódzkie studio skutecznie udowodniło, że ich poprzedni projekt nie był przypadkiem i doskonale przenieśli doświadczenia i główne cechy Superhota do wirtualnej rzeczywistości. rozgrywka rzecz jasna uległa pewnym zmianom, jednakże możliwość posługiwania się obiema rękami znacząco zmieniła styl prowadzenia walki. Z resztą jeżeli czas rusza się tylko i wyłącznie wraz z twoim ruchem, to sami możecie sobie wyobrazić co będzie się działo!

 

Eagle Flight

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o tym, aby móc latać i jak ptak przemierzać świat, to po prostu nie możecie przejść obojętnie obok Eagle Flight. Niepozorna gra VR Ubisoftu w zaskakujący sposób poradził sobie z kwestią szybkiego poruszania się, dzięki czemu wyścigi i rywalizacja tytułowych ptaków pozwala graczom wtopić się do uroczego Paryża. Prosty projekt doskonale spisuje się w roli atrakcji na pewien czas, jednakże sterowanie głową może okazać się męczące po kilku godzinach.

 

Robo Recall

Epic Games postanowił w swoim stylu podejść do tematu strzelanek pierwszoosobowych. Rozgrywka polega na odpieraniu ataków wielu robotów, które ani na moment nie spoczną by nas nie wyeliminować. Twórcy zdecydowali się nadać grze bardzo lekkiego charakteru i komiksowego uroku stworzonego z użyciem ślicznych efektów cząsteczkowych i wyskakujących napisów. Zresztą generalnie grafika oraz animacje zostały dopracowane na niespotykany poziomie, dzięki czemu zdecydowanie jest co obserwować. Co istotne gra dodawana jest absolutnie za darmo przy zakupie kontrolerów Touch.

 

Która gra VR jest zatem najlepsza?

Każda platforma ma kilka naprawdę mocnych gier, dla których zakup gogli może okazać się uzasadnioną decyzją. Bez względu jaką platformę, którą wybierzemy będziemy mieli w co grać i to z pewnością będzie świetna zabawa. Deweloperzy cały czas starają się nam zaoferować zupełnie nowe doświadczenia, wykorzystując wszystkie możliwości wirtualnej rzeczywistości. Wciąż niestety nie mamy zbyt wielu naprawdę dużych gier, jednakże kolejne zapowiedzi zdają się sugerować, że największe hity mogą być jeszcze przed nami. Nie możemy powiedzieć jednoznacznie powiedzieć, która gra VR jest najlepsza, gdyż każda z wyżej wymienionych (i wielu, wielu innych) charakteryzują się zupełnie innymi cecha głównymi. Po prostu musicie samodzielnie określić, co uderza w Wasze gusta i  co może sprawić Wam przyjemności i satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *