Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Komputer kwantowy i VR – to będzie coś pięknego!

Google niedawno pochwaliło się osiągnięciem tak zwanej kwantowej supremacji. Chodzi o sytuację gdy komputer kwantowy jest w stanie osiągnąć lepsze wyniki obliczeniowe od klasycznego komputera jaki znamy obecnie.

Kwantowa supremacja a VR

Zauważyć można, że wyniki jakie osiągnął komputer z 53 kubitami nie są jakieś bardzo spektakularne. Pokazuje to jednak, że prace nad procesorami czy chipsetami kwantowymi trwają. Jest to fantastyczna informacja dla każdego fana technologii. Może wkrótce bowiem dojść do momentu, że procesory posiadające milion kubitów będą w stanie wykonywać niesamowicie skomplikowane obliczenia w ułamkach sekund. 

Dla branży VR oraz MR może to z kolei oznaczać, możliwość prezentowania fotorealistycznych obrazów w czasie rzeczywistym. Naturalnie, rozwój komputerów kwantowych wpłynie pozytywnie na wiele innych aspektów naszego życia czy technologie. Trzeba też zaznaczyć, że obecny rozwój komputerów kwantowych przypomina sytuację w jakiej były obecnie znane nam komputery i procesory w latach 60 XX wieku.

Kwantowa przyszłość 

Wiele czasu jeszcze mienie zanim zobaczymy gogle VR wykorzystujące procesory kwantowe. Jeżeli jednak takie urządzenia pojawią się, możemy być pewni, że będą to wspaniałe czasy. VR połączony z rozbudowaną sztuczną inteligencją opartą o procesory kwantowe. Czy może być piękniej?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *