Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Lenovo Explorer – Ładny i efektywny headset z Windows Mixed Reality?

Lenovo Explorer to kolejne i zarazem jedno z pierwszych urządzeń ogłoszonych w ramach pomysłu i inicjatywy Windows Mixed Reality. Czym charakteryzuje się to urządzenie i czego możemy się po nim spodziewać? Niestety specyfikacją nie odstaje on od reszty, ale…

Historia Lenovo Explorer

Gogle wraz ze siostrzanym headsetem od Asusa zostały oficjalnie zaprezentowane światu podczas targów IFA 2017 w Berlinie. Sprzęt bardzo szybko trafił do sprzedaży przy okazji prezentując nam, że firma myśli nie tylko o wirtualnej i mieszanej rzeczywistości, ale także i o innych tego typu technologiach starając się być obecnym przy każdej istotnej inicjatywie. W tym miejscu warto wspomnieć o niezapowiedzianemu jeszcze Lenovo Mirage Solo oraz Lenovo Mirage AR. 

 

Specyfikacja oraz technikalia

Lenovo Explorer dysponuje dwoma ekranami o przekątnej 2,89 cala i łącznej rozdzielczości 2880 x 1440 (1440 x 1440 pixeli na oko). Wykonany został w technologii LCD przy okazji mogąc się pochwalić takimi parametrami jak odświeżanie na poziomie 90 Hz i kątem widzenia na poziomie 110 stopni. Sprzęt wykorzystuje także własne dwie kamery śledzące położenie (inside-out tracking), czujnik zbliżeniowy, żyroskop, akcelerometr oraz magnetometr. Wszystko to udało się zamknąć w ładnie się prezentującej obudowie w kolorze Iron Gray, której wymiary (185.1 mm, 94.8 mm, 102.1 mm) i waga (380 g) pozwalają na komfortowe przebywanie w wirtualnej rzeczywistości. 

Sprawdź Wymagania Sprzętowe!

W ramach gogli warto również odnotować, że znajdziemy także port jack 3,5 mm oraz kabel wideo i USB 3.0 o długości aż 4 metrów. W ramach zestawu możemy liczyć także na kontrolery ruchowe do WMR, które 

no images were found

 

 

Cena urządzenia

Od premiery Lenovo Explorer do dnia ukazania się tego tekstu jest to w praktyce najtańszym sprzęt tego typu, gdyż cena 299 dolarów (około 1050 złotych) z kontrolerami ruchowymi jest nie tylko atrakcyjna, ale także sprawia, że to właśnie ta firma może zyskać sobie najlepsze wyniki sprzedaży. 

 

Narzędzia

Sprzęt tytułowany jest Windows Mixed Reality  i jak możecie się już domyśleć, urządzenie działa pod kontrolą systemu Windows 10 po aktualizacji Fall Creators, który dzięki systemom UWP (Universal Wondows Platform) każda aplikacja stworzona automatycznie będzie mogła być wyświetlana w formie płaskiego hologramu, jednakże prace odbywać się będą już z wykorzystaniem Windows 10 SDK i Visual Studio 2017.

 

Podsumowanie Lenovo Explorer

Lenovo Explorer na papierze nie jest intrygującym urządzeniem i stanowi niejako idealne odwzorowanie tego czym miałby by być urządzenia z tej serii. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Lenovo postawiło na najniższą cenę i to właśnie ona może zagwarantować najtańsze wejście zarówno do wirtualnej jak i mieszanej rzeczywistości. 

Strona Główna   Karta w Microsoft Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *