Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

1

Medal of Honor: Above and Beyond – dziś premiera! Czy MoH na VR dowozi?

Seria Medal of Honor ostatnimi laty nie cieszyła się dużą popularnością. Na PC wydawane były coraz gorsze gry z kulawmy AI, topornym odczuwaniem broni i generalnie nieciekawym gameplayem. Można powiedzieć wprost, że seria MoH została zjedzona przez Call of Duty oraz Battlefield.

Wtem nagle okazało się, że trwają prace na Medal of Honor: Above and Beyond czyli Medal of Honor na VR. Gra która posiadać będzie kampanię dla pojedynczego gracza ale także… Multiplayer! Do tego wracamy do korzeni MoH’a czyli do drugiej wojny. Kto nie grał w MoH:AA w kafejce internetowej albo nie walczył na Omaha Beach ten nie wie co to życie! Biorąc pod uwagę fakt, jak ciężko radzi sobie Medal of Honor ostatnimi czasy oraz biorąc pod uwagę jak fantastyczną rozrywkę dostarczały drugowojenne Medal of Honor spodziewać można się tak naprawdę wszystkiego.

Medal of Honor: Above and Beyond – premiera

Premiera Medal of Honor: Above and Beyond zaplanowana została na dziś – 11 grudnia 2020. Grę można już zakupić na Steam w cenie 269zł.

Medal of Honor: Above and Beyond – wymagania sprzętowe

W nowego Medal of Honor zagramy na urządzeniach: HTC Vive, Oculus Rift, lub Valve Index.

Po za goglami musimy mieć także odpowiedni sprzęt w PC do uruchomienia gry.

Zalecane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 10 (Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego)
  • Procesor: Intel i7 9700K lub podobny/lepszy
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA RTX 2080 lub podobna/lepsza
  • Miejsce na dysku: 180 GB dostępnej przestrzeni (a chodzą słuchy, że finalnie gra zajmuje skromne 340(!!!!!) GB)

Wymagania sprzętowej, nie są wcale takie niskie… Co ciekawe, na stronie Steam wymagania minimalne i zalecane są dokładnie takie same.

Medal of Honor: Above and Beyond – pierwsze opinie

Wysoka cena, potrzebny mocny komputer… to chyba musi oznaczać, że gra będzie hitem nie mniejszym niż Half Life: Alyx? Patrząc na pierwsze komentarze i opinie znalezione na Steam, można odnieść wrażenie, że coś jednak poszło nie tak…

Zobacz 9 minutowy gameplay z gry wieloosobowej!

Obecnie oceny są „w większości negatywne”. Głównym zarzutem w stronę twórców jest fakt, że gra wygląda jakby była… niedokończona! Ogromny potencjał jaki drzemie w tym tytule nie został w pełni wykorzystany. Grafika może i jest ładna ale cały czas będziemy borykać się z przeskokami klatek czy ogólnym brakiem optymalizacji.

Co prawda dźwięk i grafika dowożą ale co z tego jeżeli nawet najpotężniejsze komputery ledwo radzą sobie z udźwignięciem tego tytułu? Nie pozostaje nic, tylko czekać na patcha który usprawni działanie gry.

Mimo wszystko warto będzie przetestować MoH:A&B z tym, że nie koniecznie teraz. Poczekajmy z miesiąc aż gra będzie nadawała się do bezproblemowej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *