Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Microsoft Flight Simulator otrzyma wsparcie dla VR w SteamVR!

Microsoft Flight Simulator to pełnokrwisty symulator pozwalający wcielić się w pilota jednego z wielu dostępnych samolotów. Od lat Microsoft Flight Simulator jest ceniony przez graczy za realizm, bardzo duży stopień skomplikowania skutecznie odwzorujący rzeczywistość. W MFS nie ma dróg na skróty.

Microsoft Flight Simulator wydany w 2020 po za wciąż niepodrabialną fizyką lotu wprowadził możliwość latania po prawdziwej mapie świata. Wszystko to dzięki wykorzystaniu danych dostarczanych przez mapy Bing. Niesamowitej jakości zdjęcia wykonane dla wyszukiwarki Bing są dostępne w całej okazałości dla graczy. Dodajmy do tego zmienne warunki pogodowe i mamy w zasadzie symulator doskonały.

Microsoft Flight Simulator z obsługą VR

Gracze zgłaszali już od samego początku, że aby ta świetna gra była doskonała, brakuje jej w zasadzie tylko jednej funkcjonalności – wsparcia dla VR. Na szczęście już wkrótce dostaniemy tą wisienkę na torcie.

Twórcy Microsoft Flight Simulator zapewnili, że w przeciągu dosłownie tygodnia, powinna pojawić się łatka która doda obsługę gogli VR w ramach SteamVR. Dodajmy, że Microsoft Flight Simulator VR dostępny będzie zupełnie za darmo!

Microsoft Flight Simulator specyfikacja na VR

Naturalnie aby uruchomić MFS w wersji VR będziemy musieli posiadać odpowiedni sprzęt. Nie ma jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych, jednak w czasie beta testów realizowanych specjalnie na goglach HP Reverb G2 komputery do obsługi gry zaopatrzone były w conajmniej takie podzespoły:

  • Procesor: Intel i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1500X,
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 1080 lub podobny produkt AMD
  • Conajmniej 16GB RAM.

Ciekawe jak będą wyglądały „czarne dziury” w Microsoft Flight Simulator rozsiane po mapie mając założone gogle VR. A może zostaną załatane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *