Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Microsoft Hololens – Kiedy gogle będą dostępne oficjalnie w Polsce?

Microsoft w listopadzie 2017 roku podał do oficjalnego obiegu informacje o rozszerzeniu oferty dystrybucyjnej gogli Hololens o kolejne prawie trzydzieści państw. Wśród nich możemy znaleźć także Polskę. 

Od zapowiedzi w 2014 roku minęło naprawdę sporo czasu, a sprzęt dalej nie jest dostępny w wielu miejscach na świecie (w oficjalnej dystrybucji). W planach jest jednak wypuszczenie ich na nowe 29 rynków, w tym a jakże na terenie naszego państwa. Liczba ogólna na ten moment ma wynieść 39, jednakże być może za jakiś czas również ten stan ulegnie zmianie.

Niestety w dalszym ciągu Microsoft oficjalnie nie potwierdził, żadnej daty premiery swojego flagowego, czy nawet zewnętrznego sprzętu wchodzącego w skład inicjatywy Microsoft Hololens

Od zapowiedzi jeszcze w 2014 roku minęło naprawdę sporo czasu i odnoszę wrażenie, że to właśnie 2019 roku będzie kluczowy dla całego Windows Mixed Reality. Oczekiwanie jest już naprawdę irytujące, a konkurencja zdążyła już zabrać twórcom największą przewagę, czyli samodzielny system śledzenia pozycji gracza/użytkownika. Efekt będzie taki, że już niebawem Gigant z Redmond natrafi na niemalże przepełniony rynek, w którym trwać będzie nacięta rywalizacja, napędzana obecnymi użytkownikami mający już jakieś doświadczenie z wirtualną rzeczywistością oraz dostępnymi od dawna urządzeniami. 

To wydarzenie ma również drugą perspektywę – Microsoft zdecydowanie odchodzi od promowania Microsoft Hololens  jako urządzenia typowo konsumenckiego i ewidentnie zmierza w kierunku zastosowania jedynie w sferach biznesowych oraz szkolnych, bowiem właśnie dla tego drugiego typu instytucji przygotowano za granicami specjalnie (i znaczne) znizki. 

[Akt.] Okulary są już oficjalnie dostępne do zakupienia na terenie naszego państwa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *