Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Microsoft opatentował kontroler do WMR?

Microsoft w amerykańskim urządzenie patentowym zgłosił swój projekt kontrolera ruchowego, który być może za jakiś czas przekształci się w kontroler WMR. Co o nim wiemy i jak będzie można go wykorzystać?

W chwili obecnej Hololens możemy obsługiwać z wykorzystaniem określonych gestów, jednak poniższy patent może okazać się dla nas czymś zmieniającym ten stan rzeczy. Początek tego pomysłu sięga jeszcze 2016 roku i zdaje się być czymś co ma zaoferować nam jeszcze lepsze doświadczenia w środowisku Windows Mixed Reality.

Kontroler został wyposażony w dwa przyciski na górze, oraz spust na dole, które teoretycznie nie różnią się niczym większym od najzwyklejszych elementów padów do grania. Ciekawe jest jednak to, że jeden z klawiszy będzie spoczywał przy kciuku i może być możliwy do przesunięcia lub czegoś w tym rodzaju. Być może w tym miejscu zastosowany zostanie zamieniony z panelem dotykowym w stylu tego z Dualshocka 4.

Niestety to tak naprawdę wszystko co wiemy. Możemy jedynie w tej chwili zakładać, że być może jest to jedynie podstawa pod coś co będzie prawidłowym urządzeniem, z resztą pozostali partnerzy będą musieli samodzielnie zaprojektować swoje modele kontrolerów. 

Więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *