Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Nokia OZO, otwarciem firmy dla rozszerzonej rzeczywistości?

Nokia OZO to kamera 360 od fińskiego producenta, która stała się jednym z pierwszych kroków firmy ku przyszłości jaką mogą okazać się gogle wirtualnej rzeczywistości. Póki co jednak przyjrzyjmy się urządzeniu, które może nam zapewnić sporo prywatnej treści dla nowej technologii. 

Tak naprawdę w chwili obecnej Nokia OZO to całe środowisko, które wyrosło na bazie kamerki sferycznej i już w tej chwili jest to urządzenie oferujące znacznie więcej zastosowań aniżeli filmy czy zdjęcia. W chwili obecnej można by rzecz, że wszystko opiera się o najnowsze urządzenie – OZO+, które w swojej charakterystycznej i eleganckiej formie oferuje spore możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K na oko przy zachowaniu 195 stopniowego pola widzenia. Dzięki temu oko otrzymuje tak naprawdę stereoskopowe 360. 

W wirtualnej rzeczywistości nie tylko to co widzimy jest ważne, ponieważ także dźwięk odgrywa sporą rolę. W tym celu producenci wykorzystali wiele swoich nowatorskich rozwiązań, które zapewnią nam odpowiednią synchronizację oraz wysoką jakość samego nagrania. Sprzęt wspiera specjalne kartridże, które pomieścić mogą aż 500 GB materiału! Działanie kamerki będziemy mogli regulować na żywo, dzięki czemu łatwiej będzie nam osiągnąć zakładany efekt jeszcze przez są obróbką materiału, ponadto zawsze będziemy mogli zdalnie zareagować na zmieniające się warunki wokół nas. 

OZO Creator to aplikacja, która pozwala nam na zabawę obrazem, dzięki której będziemy wstanie ulepszyć nasz materiał, także dzięki postprodukcji i narzędzi z takich popularnych rozwiązań jak Nuke, Adobe Premiere oraz Pro Tools. Pamiętać jednak trzeba, że odbywać się to będzie w ramach formatów OZO.

Nokia zadbała o to, abyśmy mogli wykorzystać OZO i OZO+ na wielu polach i na wielu platformach, w związku z czym nawiązano współpracę z Microsoftem i ich Windows Mixed Reality, Google i Daydream oraz Cardboard, ale także z Samsungiem i Oculusem dla Gear VR, Oculus Rift oraz z Vive’em

Cały projekt fińskiego producenta wydaje się być bardzo przyszłościowy i w chwili obecnej będzie starał się dotrzeć do szerszego grona odbiorców w czym pomogą mobilne gogle VR oraz współpraca z Xiaomi i ich wspólne efekty prac.

Strona Główna Nokia OZO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *