Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Nowy Headset od Oculusa – Gdzie chce pójść firma?

Sporym problemem dla całej wirtualnej rzeczywistości jest małe zainteresowanie wśród niedzielnych graczy czy wszelkiej maści odbiorców popkultury. Nowy Headset od Oculusa ma stanowić swego rodzaju rozwiązanie tego problemu, jednakże póki co za zapowiedzią nie otrzymaliśmy większej ilości informacji. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej co ogłoszono i czego możemy się spodziewać po nowym urządzeniu.

Zacznijmy od tego, że w tej chwili najpopularniejszą rodziną tego typu sprzętów jest Samsung Gear VR i pochodne, które mogą pochwalić się wynikiem aż 5 milionów sprzedanych modeli, z tym że należy pamiętać o licznych promocjach w ramach, których gogle były dodawane za darmo do flagowych modeli smartfonów od koreańskiego producenta. Najbliżej jest Playstation VR, które jednak powstrzymały braki gogli w sklepach (początkowy nakład był zdecydowanie zbyt mały). Wciąż oczywiście nie możemy porównać bezpośrednio obu tych wyników.

Zdaniem portalu Bloomberg, Facebook i Oculus dostrzegły wspomniany na początku problem i zamierzają go wyeliminować za pomocą nowego modelu, który ma zadebiutować rzekomo w przyszłym roku. Kluczowymi elementami „Pacyfika” mają być koszt gogli, oscylujący na poziomie maksymalnym 200 dolarów (ok. 730 złotych) oraz samodzielność funkcjonowania całego urządzenia i oferowanego doświadczenia. Co istotne rzekomo ma to być rozwiązanie nie potrzebujące do działania ani komputera, ani smartfona. Nazwa odnośni się także do zastosowania tego urządzenia, odpowiednia konstrukcja i rozmiar mają umożliwiać przenoszenie gogli w plecaku czy torbie, dzięki czemu słowo mobilność w kontekście VR ma nabrać nowego znaczenia.

Obecny pomysł ma naprawdę sporą szansę osiągnąć oczekiwany sukces, jednakże wyżej wspomniane kwestie były przytaczane przez dziennikarzy i obserwatorów z całego świata. Szkoda, że tego typu urządzenie powstaje dopiero teraz, jednakże szybki rozwój technologii może niebawem doprowadzić wirtualną rzeczywistość do pierwotnie oczekiwanego stanu i być może dopiero za kilka lat granie i doświadczanie treści w goglach stanie się tak powszechne jakbyśmy to sobie wyobrażali jeszcze kilka lat temu.

Strona Główna Oculusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *