Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Aktualizacja dla Oculus Quest do wersji v.29 – Changelog

Aktualizacja do wersji 29 dla Oculus Quest pojawiła się relatywnie dawno bo 17 maja 2021. Nie zmienia to jednak faktu, że zmiany wprowadzone w tej aktualizacji są naprawdę spore i warto z kronikarskiego obowiązku opisać czego użytkownicy Oculus Quest mogą się spodziewać po aktualizacji z numerem 29.

Jakie są najważniejsze zmiany w aktualizacji v29 dla Oculus Quest?

Multi konta

Facebook wprowadził wyczekiwaną przez wielu zmianę, umożliwiającą dodanie do jednego urządzenia wielu niezależnych kont. Więcej o tej zmianie przeczytasz w naszym wpisie na temat wielu kont w Oculus Quest.

Nagrywanie dźwięku wbudowanym mikrofonem

Gogle Oculus z najnowszą aktualizacją umożliwią nagrywanie i przekazywanie głosu w wideo czy podczas streamingu rozgrywki. Od teraz automatycznie gdy zaczniesz nagrywać obraz, głos z mikrofonu będzie nagrywał się w tym samym czasie. Aby zmienić swoje preferencje w tej kwestii skorzystaj z menu Quick Actions.

Powiadomenia z telefonu

Od teraz każdy użytkownik Quest będzie miał możliwośc wyświetlania powiadomień z telefonu w goglach VR. Aby to zrobić konieczne jest posiadanie aplikacji na telefonie (póki co tylko iPhone). Więcej o włączaniu powiadomień z telefonu na Quest w naszym poradniku.

Przeglądarka plików

Od teraz będziemy mieli możliwość przeglądania plików na naszych goglach poprzez wbudowaną aplikację „File App”. Pozwoli ona dodawać, usuwać oraz reorganizować pliki na naszym urządzeniu. Dzięki „File App” możliwe będzie wysyłanie plików w przeglądarce! Wreszcie możliwe będzie dodanie załącznika w mailu! 🙂

Passthrough Environment Shortcut

Dodany został skrót który umożliwi szybkie przejście między wirtualną rzeczywistością a realnym światem i barierami jakie dostarcza. Aby aktywować opcję Passthrough wystarczy kliknąć ikonkę Oka w szybkim menu.

Lekki, jasny styl graficzny

Jeżeli zamiast ciemnego stylu wolisz styl jasny – masz teraz możliwość przełączania się przez interesujący Cię styl. O ile ciemny styl jest nieco bardziej przyjazny dla oczu tak jasny styl po prostu dobrze wygląda. Póki co jasny styl jest w fazie eksperymentu. Aby go włączyć, wejdź w Settings. Następnie wybierz Device. Kolejnym krokiem jest włączenie Night Display oraz dopasowanie opcji Display Warmth do preferowanych przez nas wartości.

Dajcie znać czy Wasze Questy obsługują już v29 i czy pojawił się jakieś problemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *