Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

2

Wreszcie Facebook doda obsługę multi-kont do Oculus Quest!

Właściciele Oculus Quest radujcie się! Oto bowiem pan i władca, Facebook ogłosił, że możliwe będzie korzystanie z gogli Oculus Quest 2 przez kilku użytkowników. Możliwe będzie przelogowanie się na inne konta!

Na stronie Facebook Developers pojawiło się ogłoszenie mówiące o tym, że w następnym miesiącu (luty 2021) powinna pojawić się opcja na naszych goglach pozwalająca na dodanie multi-kont (pełne ogłoszenie tu).

Obsługa multi-kont będzie wyglądać tak, że główny właściciel (główne konto) będzie w stanie dodać konta gości. Każde konto będzie posiadać swoje własne zakupy, własne osiągnięcia zdobyte w grach czy personalizację. Generalnie więc, każde z kont będzie działać w zasadzie niezależnie od siebie.

Co istotne, rozwiązanie to, będzie udostępnione póki co tylko użytkownikom Quest 2 i to nie jako finalne rozwiązanie a jako rozwiązanie eksperymentalne. Jeżeli testy pójdą dobrze, możemy spodziewać się wydania oficjalnej aplikacji do obsługi multi-kont także na starsze Questy.

Informacja dla deweloperów

Jeżeli posiadasz aplikację w sklepie Oculus, to Twoja aplikacja automatycznie zostanie oznaczona od 13 lutego 2021 jako wspierająca dzielenie się. Jeżeli aplikacja potrzebuje dodatkowej optymalizacji pod dzielenie się, zgłoś takie rządanie do 12 lutego. Dostaniesz wtedy czas na jej optymalizację.

Jednocześnie wszystkie aplikacje dodane po 13 lutym 2021 będą musiały posiadać wsparcie dla opcji dzielenia się.

Inne istotne informacje

  • Każda z osób korzystających z gogli i chcąca użyć opcji multi-konta, musi posiadać swoje własne konto Facebook.
  • Drugie konto będzie mogło uruchomić tylko te aplikacje które udostępni właściciel urządzenia. Jeżeli właściciel drugiego konta zdecyduje się na kupno własnego urządzenia, nie otrzyma on dostępu do współdzielonych przez głównego właściciela aplikacji na swoim nowym urządzeniu. W skrócie – jak Twoje konto nie ma kupionych gier, to będziesz musiał je sobie kupić.
  • Konta gości będą mogły korzystać z aplikacji, gier czy DLC właściciela tylko wtedy gdy właściciel wyrazi taką zgodę.
  • Konto gościa może dokonywać zakupów aplikacji i gier ale nie może dzielić się nimi z innymi kontami – nawet kontem właściciela.
  • Jeżeli udostępnimy nasze gogle gościowi, a posiadamy np. drugie urządzenie na którym także jesteśmy zalogowani, to nie będzie w stanie korzystać z tej aplikacji. Jest to zabezpieczenie przed sytuacją gdy aplikacja/gra będzie kupiona przez nas raz a wykorzystywana będzie przez wielu użytkowników na raz.
  • Zmiana głównego konta wymagać będzie dokonania fabrycznego restartu urządzenia.

Czekamy na tę aktualizację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *