Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Parrot Bebop 2 Power, czyli piękna podróż na żywo w VR?

Parrot Bebop 2 Power to nowa wersja drona, która będzie wyposażona w jeszcze lepszą baterię pozwalającą na latanie na jeszcze dłuższych dystansach nawet do 30 minut. Aby móc jeszcze lepiej manewrować Parrot zdecydował się o dodanie do zestawu gogli VR, które umożliwią nam dokładniejsze 

Flagowy dron w nowym wydaniu zyskał nowe możliwości, zaczynając od akumulatora o pojemności aż 3350 mAh na zachowaniu odpowiedniej wagi – 525 g kończąc. To kolejny przykład tego jak bardzo firma stara się uzyskać odpowiednią jakość w niezawodnym cyklu Bebop. Obudowa „dwójki” została wykonana z mieszanki włókna szklanego oraz tajemniczo brzmiącego tworzywa znanego jako Grilamid ®, które znaleźć można chociażby w nadwoziach najnowszych samochodów. Zastosowana konwencja podwójnej czerni (Dual Black) umożliwiła znaczące zmniejszenie umożliwiła połączenie matowych i błyszczących elementów tak, aby wspólnie prezentowały się bardzo dobrze, a niebieska dioda pozycyjna może być widoczna nawet ze sporej odległości. 

Bebop 2 Power zaoferuje nam jeszcze więcej lepszej jakości funkcji fotograficznych oraz wideo, które wynikać będą z zastosowania specjalnych algorytmów i sieci neuronowych wraz z funkcją Follow Me pozwalającą na śledzenie użytkownika. Ujęcia będzie mogli również zaprogramować z poziomu smartfona. Personalizacja ma umożliwić nam lepszy pilotaż, stabilniejsze ujęcia, a nawet osiąganie aż 65 km/h w trakcie wyścigów czy wykonywania bardziej ryzykownych oraz agresywnych manewrów. Ponadto pojawią się funkcje startu z ręki oraz Touch & Fly umożliwiająca wskazanie miejsca lotu naszej maszynie za pośrednictwem programu i aplikacji FreeFlight Pro. 

Zaimplementowana szerokokątna kamera 14 MP posiada trójosiową stabilizację obrazu, jasność obiektywu F/2.3 przy rejestrowaniu obrazu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) przy płynności na poziomie 30 klatek na sekundę na żywo. Zdjęcia będą wykonywane w formatach JPEG i RAW, dzięki czemu będziemy mogli natychmiastowo wykorzystać do obróbki. 

Wspomniana apka FreeFlighter Pro oferuje już nie tylko najbardziej zaawansowane i rozwijane rozwiązania, ale pozwala także na samodzielne sterowanie dronem bezpośrednio lub wspomagając kontroler Parrot Skycontroller 2Deweloperzy umożliwiają nam dopasowanie i dostosowanie możliwości do naszego stylu oraz potrzeb. Kod odblokowujący tryb Follow Mr pozwoli nam cały czas śledzić drona z pomocą optyczną oraz nawigacji GPS, tak abyśmy cały czas mieli nad wszystkim odpowiednią dozę kontroli.

Zestaw Parrot Bebop 2 Power z goglami FPV będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu w wybranych sklepach w cenie 2999 złotych. W skład wchodzić będzie:

  1. dron
  2. kontroler Parrot Skycontroller 2 z przystawką do mocowania smartfona lub tableta
  3. gogle Parrot Cockpitglasses 2 (wspierające tryb FPV)
  4. dwa akumulatory
  5. ładowarka sieciowa,
  6. przewody,
  7. komplet adapterów podróżnych (UE, USA/JAP, UK, AUS/NZ)
  8. 8 śmigieł (2 komplety po 4 śmigła)
  9. narzędzie do ich montażu/demontażu śmigieł
  10. skrócona instrukcja obsługi

 

Więcej informacji o produkcie

Strona Główna Producenta

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *