Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Pimax 8K VR przebił rekord Oculus Rifta na Kickstarterze!

Pimax 8K VR to nie tylko wielka idea stworzenia zupełnie nowego i znajdującego się o dwie półki wyżej urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Jak się okazuje zapowiadany headset zyskuje olbrzymią popularność, dzięki czemu nie dość, że udało się zebrać aż 3 miliony dolarów to w dodatku umożliwiło to przebicie ostatniego z sześciu (pierwszych) dodatkowych progów za przebicie podstawowego. Co ważne to wynik przebijający Oculus Rifta. 

Kickstarter okazuje się piekielnie skuteczny, dzięki czemu zdecydowanie stawia kolejne kroki i być może jednak okaże się prawdziwym sukcesem dla szeroko rozumianego VR. Oczywiście wynika to między innymi z tego, że w ramach progów otrzymujemy nie trochę słabsze urządzenia o ile można tak powiedzieć o rozdzielczości 5K. 

Póki co nie opublikowano kolejny progów, lecz znalazł się podpis (update soon), w związku z czym z pewnością już niebawem kolejny rzeczy znajdą się w zestawie. Co jest jednak ważne już w tej chwili każdy zainteresowany otrzyma dodatkową nakładę (próg 500 tys.), podstawowa nakładka ze słuchawkami nausznymi (1 mln.), dodatkowe wentylatory i dostosowane ramki do efektu VR (1,5 mln.), a także bezprzewodowy transmiter (2 mln.) oraz 3 „kawałki” treści w ramach wybranej zawartości (2,5 mln.). Ponadto zdaje się że dzisiaj udało się przebić i 3 mln. i dostarczyć zupełnie za darmo system śledzenia wzroku!

Pimax 8K VR zapowiada się genialne, jednakże idea może ostatecznie okazać się bardzo dużym zawodem, ponieważ o ile teraz sprzedanie takich gogli jak HTC Vive, Oculus Rift oraz Playstation VR, nawet w niskich cenach, nie jest łatwe, a tutaj będziemy mieli do czynienia gigantyczne problemy. Jedyną szansą jest to, że znajdzie się zainteresowanie bogatych firm projektowych, budowlanych czy generalnie rzecz ujmując potrzebna będzie duża opłacalność lub naprawdę bogate i niemalże ekskluzywne grono odbiorców i użytkowników.

Pimax 8K Headset na Kickstarterze   Pimax na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *