Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

The Lost Bear czyli platformówki 2D w VR mają sens?

The Lost Bear to tytuł dedykowany goglom Playstation VR, który pozwoli nam uczestniczyć w ślicznym pokazie animacji 2D, która wyświetlana jest na scenach teatru, którym stanie się obraz tuż przed naszymi oczyma. Jest to pierwsza gra studia Odd Bug Studio, które postanowiło zaoferować nam naprawdę ciekawe doświadczenie, pełne kreskówkowego stylu i uroku, który mogliśmy ujrzeć również w wielu ulubionych bajkach dzieciństwa. 

W grze wcielamy się w dziewczyną imieniem Walnut, która wyrusza z zadaniem uratowania swojego ukochanego misia i zabraniem go z powrotem do domu. The Lost Bear utrzymane jest w stylu przedstawienia kukiełkowego i przedstawi nam jak młode dziewczę w trakcie swojej podróży będzie musiało uporać się z brakiem pewności siebie oraz niebezpieczeństwami, które zawsze udawało jej się pokonać dzięki odwadze zyskiwane dzięki tytułowej zabawce. 

Początkowo projekt był częścią zadań realizowanych w Uniwersytecie Sztuki w Norwich, jednak z czasem przerodził się on w coś większego. Sporo inspiracji zaczerpniętej zostało nie tylko z nieco podobnego Limbo, ale także z kultury Europy Wschodniej, która niejako wskazywana jest przez Dyrektora Artystycznego, Martina „Harry’ego” Reimanna. Przy pracach pomaga Fabrik Games, dzięki czemu tytuł trafi na Playstation VR.

Twórcy chcą wykorzystać systemy śledzące Dualshocka 4, dzięki czemu sterowanie ma nas przybliżyć do wydarzeń, które zachodzić będą w teatrzyku. Wszystko utrzymane jest w charakterystycznym stylu, który łączy w sobie elementy 2D z elementami 3D. Efekt końcowy jest naprawdę znakomity i zdecydowanie może okazać się jedną z najciekawszych produkcji wydanych do tej pory na gogle Playstation VR.

Strona Główna Studia i Gry jednocześnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *