Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

1

Jak włączyć powiadomienia z telefonu na Oculus Quest?

Najnowsza aktualizacja gogli Oculus Quest do wersji oprogramowania v29 dostarcza nam między innymi możliwość przesyłania powiadomień z naszego smartfona do gogli Quest. Póki co funkcjonalność ta działa tylko na parze Oculus Quest i Iphone (wersja 7 lub nowsza). Wsparcie dla telefonów z Androidem wkrótce.

Wymagania techniczne do włączenia powiadomień na Oculus Quest

Przede wszystkim musimy – póki co – mieć telefon z systemem iOS. Iphony od wersji 7 nadadzą się idealnie. Druga sprawa, to musimy mieć pewność, że nasz zestaw Quest posiada najnowszą wersję oprogramowania w wersji v.29.

Oprogramowanie to jest przesyłane do urządzeń już od około miesiąca. Jeżeli mimo wszystko, jeszcze nie otrzymałeś aktualizacji, to wykonaj działania jak poniżej:

 1. W czasie używania gogli, przywołaj menu Oculus poprzez naciśnięcie przycisku „Oculus” na swoim prawym kontrolerze. Na wyświetlonym menu, znajdź sekcje „Ustawienia” lub „Settings” (ikonka koła zębatego)
 2. Po lewej stronie od sekcji „Ustawienia”/”Settings” wybierz na dole z listy „About”.
 3. Poszukaj przycisku „Software Update” aby sprawdzić czy dostępna jest aktualizacja dla Twoich gogli.
 4. Sprawdź sekcję „Version” aby upewnić się co do używanej przez Twoje gogle wersji oprogramowania.

Jeżeli korzystasz ze starszej wersji oprogramowania i nie widzisz możliwości aktualizacji, spróbuj uruchomić swoje gogle ponownie. Jeżeli wciąż nie masz możliwości aktualizacji – być może jeszcze nie jest ona skierowana dla Ciebie. Alternatywnie, odezwij się do wsparcia Oculus.

Włączamy wsparcie dla powiadomień na Oculus Quest

 1. Mając założone gogle Oculus Quest, przywołaj menu poprzez naciśnięcie przycisku Oculus na prawym kontrolerze. Znajdź sekcję ustawień (Settings – ikonka koła zębatego)
 2. Po lewej stronie ustawień wybierz „Notifications” (powiadomienia).
 3. W sekcji Notifications (powiadomienia) wybierz „Phone Notifications”. Jeżeli nie widzisz takiej opcji a masz najnowszą wersję oprogramowania, uruchom ponownie gogle.
 4. W kolejnym wyświetlonym ekranie, wybierz „Phone Notification in VR”

Włączamy powiadomienia z telefonu na Oculus Quest

 1. Otwórz aplikację Oculus na swoim telefonie.
 2. Wybierz opcję „Devices” i wybierz zestaw z którym chcesz się połączyć.
 3. W momencie gdy twój telefon sparuje się z goglami, zjedź na sam dół dostępnych opcji i odszukaj link „Phone notifications”
 4. Wejdź w tą opcję i wybierz „Phone notification in VR”.
 5. Zaakceptuj na swoim telefonie możliwość sparowania go z goglami Quest.
 6. Następnie zaakceptuj możliwość wyświetlania powiadomień w swoich goglach.

Wybierz jakie powiadomienia z telefonu wyświetlać w Quest’ach

Od momentu sparowania telefonu z goglami, zaczniesz otrzymywać wszystkie powiadomienia. Będą one dostępne w formie pop-upów oraz z liście powiadomień (dzwoneczek w menu Oculus’a).

Domyślnie będziesz otrzymywać i widzieć wszystkie powiadomienia w każdym momencie korzystania z gogli. Na szczęście dla każdej aplikacji będziesz mógł wybrać interesującą Cię opcję co do częstotliwości wyświetlania powiadomień. Dostępne opcje to:

 • Zawsze (Always)
 • Gdy jestem w menu (While in home)
 • Nigdy (Never)

Rodzaje powiadomień z telefonu w Oculus Quest

Jeżeli wybierzesz opcję „Always” to niezależnie co robisz i w jakim miejscu jesteś, powiadomienia będą wyświetlane zawsze. Opcja „While in home” sprawi, że powiadomienia będą Ci pokazywane tylko wtedy gdy odwiedzisz główny ekran Oculus. Nie ma chyba żadnej tajemnicy w tym, że wybór opcji nigdy, sprawi, że powiadomienia z danej aplikacji nie będzie się w ogóle pojawiać.

Jeżeli chcesz czasowo nie otrzymywać powiadomień, niezależnie czy są one domyślnie ustawione jako „Always” czy też „While in home”, możesz wybrać opcję „Do not disturb” (nie przyszkadzać). Wystarczy wybrać ikonkę księżyca w Quick Actions w ustawieniach. Co istotne – opcja Nie przeszkadzać wpłynie nie tylko na powiadomienia z telefonu ale także na inne powiadomienia z samego Quest’a.

To musisz wiedzieć o powiadomieniach

Powiadomienia z Twojego telefonu będą wysyłane na HMD tak długo jak urządzenie jest naładowane i jesteś w okolicy, nawet w momencie gdy nikt nie będzie korzystał z gogli! Powiadomienia zbiorą się w ekranie powiadomień i każdy kto skorzysta z Twoich gogli będzie miał do nich dostęp.

Jeżeli chciałybyś aby powiadomienia nie był w określonym czasie wysyłane do gogli możesz czasowo wyłączyć fukcjonalność „Phone Notifications in VR”. Wystarczy, że w aplikacji na telefonie, przesuniesz suwak w lewo przy opcji „Phone Notifications in VR”. Aby dotrzeć do tego menu w aplikacji, podążaj za krokami umieszczonymi powyżej.

Jeżeli współdzielisz gogle VR na stałe z kimś, najlepszym rozwiązaniem będzie dodanie wielu kont. Dzięki temu każde z kont otrzymywać będzie osobne powiadomienia. Pojawi się jednak problem przy współdzieleniu gier. Coś za coś.

Poradnik inspirowany jest wpisem z roadtovr.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *