Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Prison Boss VR i prawdziwi przestępcy

Prison Boss VR to nowa gra dedykowana wirtualnej rzeczywistości, przez którą trafimy do więzienia. Na szczęście wirtualna rzeczywistość pozwala nam zabawić się ze strażnikami, tak aby móc im sprzed nosa narobić sporo problemów, a nawet uciec z naszej teoretycznie odpowiednio strzeżonej celi.

Twórcy szykują dla nas kilka trybów rozgrywki z fabularnym na czele, można w tym wyczuć odrobinę zabawy konwencją pamiętnego serialu Skazani na Śmierć (Prison Break). Oczywiście konwencja pozwala nam na wiele zwariowanych akcji, w końcu nie może być inaczej kiedy musisz uważać na pojawiających się co chwila stróżów. Handel, przemyt czy rozszerzanie wyposażenia naszej celi będą stanowić nasze główne zajęcia, choć ma nie brakować niespodzianek. 

Prison Boss VR oferuje grafikę łączącą ze sobą realistyczne elementy z ręcznie rysowaną grafiką co wygląda tak sobie. Można to jednak zaakceptować ze względu na ogólną tematykę i jej luźną interpretację. Trebuchet oferuje nam dobry podgląd na bardzo ograniczone warunki więźniów jednocześnie zachęcając nas do zabawy z cyfrowymi przedmiotami, które doskonale zdają się wchodzić w interakcje ze sobą. Właśnie w tej kwestii szkice będą prezentować się najlepiej, gdyż zawsze jednoznacznie wiemy co i jak.

Czy może to być jakaś świetna gra? Nie sądzę, ale wydaje mi się, że podejście z dystansem także ze strony graczy poskutkuje masą zabawnych i absurdalnych sytuacji. VR w przeciwieństwie do wielu tradycyjnych gier humor może być obecny bardzo często. 

Prison Boss VR zadebiutuje 29 sierpnia 2017 roku na HTC Vive.

Karta gry na Steam

https://www.youtube.com/watch?v=kq2H3kPmajk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *