Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Jakie programy must have na HoloLens? Sprawdź najciekawsze z nich!

W dalszym ciągu niestety okulary Microsoft HoloLens nie są dostępne oficjalnie na naszym rynku, jednakże już w tej chwili niektóre aplikacje zyskują sobie uznanie oraz popularność. Na co warto zwrócić uwagę? Jakie są  programy must have na HoloLens?

Poniższe zestawienie jest aktualne na połowę lutego 2018 roku i może nie być aktualne czy zgodne z przyszłymi. Wybór został dokonany przez redaktora i jest jego subiektywną oceną. Kolejność programów nie ma znaczenia (nie jest to lista które są lepsze).

Rozpocznijmy od aplikacji nastawionych na edukację oraz dostarczanie wiedzy poprzez nowoczesne rozwiązania, które są w stanie dostarczyć jeszcze ciekawiej i przyjemniej różnorodnych tajników życia. HoloAnatomy pozwala nam na przyjrzenie się bliżej jak prezentuje się ludzkie ciało włącznie z osobno prezentowaną tkanką mięśniową, rozkładem żył i tętnic oraz z całym szkieletem, co wraz z możliwość obejrzenia tego w 3D tuż koło nas może o wiele lepiej przedstawić zaawansowane arkana ludzkiego organizmu. INSIGHT HEART nastawione zostało na ludzkie serce, które możemy zobaczyć z każdej strony, przy okazji dowiadując się sporo ciekawostek o działaniu oraz o optymalnym działaniu. HoloTerrain to kolejny program wykorzystujący hologramy tworzone przez Microsoft HoloLens do prezentowania nam różnych konstrukcji terenowych, które można by kreatywnie wykorzystać do nauki na lekcjach geografii. 

Dostępne są także przydatne narzędzia, które zaoferują nam kilka interesujących możliwości wykorzystujących mieszaną rzeczywistość. Nie ma tego jeszcze wiele, jednakże i coś niezłego już można znaleźć…

News Space to aplikacja, która otworzy przed posiadaczem naprawdę duże pole manewru w kwestii dostarcza nam informacji z całego świata, co dzięki efektownemu designowi pozwala nam poczuć się jak w filmach science-fiction. HoloMeasure umożliwia nam pomiar pewnych rzeczy wokół nas, bezpośrednio z poziomu okularów noszonych na głowie. Być może to właśnie ten program spowoduje, że wiele rzeczy przestanie być problematycznymi w codziennym życiu. Holo-ARt to jedne z najdroższych oraz najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych narzędzi, które można wykorzystać do spełnienia swoich artystycznych fantazji. 

W ramach rozszerzającej się biblioteki znajdziemy także dwie aplikacje – MobileHMI i ARchitect, które dedykowane są pracy architektonicznej czy przemysłowej, dzięki czemu niektóre firmy będą w stanie wspomóc człowieka w zwiększeniu ich wydajności. 

Oczywiście nie brakuje także szerokiego grona aplikacji Microsoftu, który przygotował na HoloLens zestaw dosyć klasyczny. W związku z czym nikogo nie może zdziwić obecność i możliwość skorzystania z takich propozycji jak Skype, Muzyka Grove, VLC, Filmy & TV, Word i Excel, Mapy czy (już) nawet Twitter!

Tak prezentują się nasze programy must have na HoloLens, które być może okażą się dla Was czymś bardzo przydatnym oraz przyjemnym podczas codziennego korzystania. 

Więcej informacji i aplikacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *