Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Robo Recall, czyli żaden robot nie jest nam straszny?

Robo Recall to jedna z ostatnio wydanych produkcji Epic Games, która zabiera nas do świata przyszłości, gdzie roboty zbuntowały się przeciwko ludzkości, a my jako agent firmy RoboReady służymy profesjonalną usługą eliminowania zagrożenia. 

Fabuła jest bardzo prosta, jednak nie na tym elemencie bazuje ten tytuł, jego sednem jest strzelanie i przyjemność z eliminowania licznych robotów, które z wielką zawziętością będą na nas polowały. Rozgrywka odbywa się z perspektywy pierwszoosobowej w związku z czym poruszanie się realizowane jest z pomocą teleportowania się w dowolnie wybrane przez nas miejsce. Strzelanie wspiera kontrolery ruchowe, dzięki którym możemy bezproblemowo celować do przeciwników. Styl Arcade ma zachęcać graczy do eksperymentowania oraz odgrywania scen z najlepszych filmów akcji, które do dziś zapisały się w historii całego kina. Najlepsze trafienia czy zabójstwa są podkreślane charakterystycznymi napisami w stylu wielu komiksów sprzed lat. 

Aby ułatwić graczom eksterminacje zdecydowano się obdarzyć graczy spowolnieniem czasu, które powoli nam wykonać najbardziej szalone pomysły, które nie przyszły do głowy jeszcze nikomu innemu. Pomysł na grę przypomina mocno Bulletstorm, gdzie również najbardziej doceniane były te zabójstwa, które wymagały od gracza największej dawki kreatywności oraz dokładności. W końcu ciężko jest skutecznie ustrzelić wyrzuconego daleko przeciwnika.  

Deweloperzy nie boją się oddać graczom do rąk sporej ilości narzędzi, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego jakie są świetne efekty prac zapalonych modderów, którzy od wielu, wielu lat potrafią zachwycić wielu graczy i nie tylko. Odpowiednie narzędzia studio udostępnia na stronie gry, gdzie również znajdziemy pomocne wskazówki oraz miejsce promocji swojego dzieła.

Grafika oraz muzyka stoją na bardzo wysokim poziomie, dzięki temu Robo Recall prezentuje się nie tylko zjawiskowo, ale także dostarcza sporo realistycznych doświadczeń, które dodatkowo czynią rozgrywkę jeszcze lepszą. Połączenie pseudo realistycznej oprawy wizualnej z komiksowymi wstawkami o dziwo bardzo dobrze się sprawuje i sprawia, że Epic Games ponownie pokazuje światu, że nikt tak dobrze nie potrafi korzystać z Unreal Engine tak dobrze jak sami jego twórcy.

Karta gry na Oculus Store

Strona Główna Gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *