Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Samsung zaprezentował nowe gogle Gear VR

Samsung poza najnowszym Note’em 8 zaprezentował także nowe gogle Gear VR, które niestety nie stanowią rewolucji w serii mocno zakorzenionej w swojej formie od pewnego czasu. Przyjrzyjmy się zmianom, które Koreańczycy zdecydowali się wprowadzić tym razem. Czy są to rewolucyjne nowości? No niestety nie…

Przede wszystkim nowy model wspiera obecnie bardzo duże przekątne w ich nowym wymiarze oferowanym przez Samsunga i ich ósmą generację flagowych smartfonów. Format ekranu w proporcjach 18,5 x 9 może wpłynąć na odbiór wirtualnej rzeczywistości, która wymaga, aby gogle zachowywały odpowiedni dystans oraz zapełniały całe nasze pole widzenia. Twórcy zapewniają jednak, że nowy sprzęt jest wsteczne kompatybilny, dzięki czemu będziemy mogli z nich korzystać także posiadają poprzednie modele, w tym: Galaxy S8 i S8+, S7 i S7 edge, S6, S6 edge, S6+ oraz Note 5. Cena została określona na poziomie 130 dolarów (u nas pewnie w euro), czyli około 470 złotych (550). Zestaw będzie posiadał dedykowany kontroler, a wszystko razem zadebiutuje jeszcze w tym roku. 

Na tym praktycznie zmiany się kończą, choć warto zwrócić uwagę, że poza kosmetyką zdecydowano się rozjaśnić piankę, która prawdopodobnie będzie możliwa do wymienienia. Ładnie prezentuje się również możliwość „schowania” kontrolera w kieszonce przymocowanej do paska utrzymującego gogle na naszej głowie. 

Czuć coraz mocniej, że Samsung czeka z nowym sprzętem na wypuszczenie samodzielnych gogli, które dopiero będą starały się budować swoją pozycję na rynku. Póki co będziemy musieli zaczekać na przyszły rok, który prawdopodobnie rozjaśni nam działania nie tylko tej firmy, ale także Oculusa. 

Zamówienia przedpremierowe na nowe gogle Gear VR będą dostępne 15 września.

Strona Główna Produktu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *