Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Skąd wziął się sukces Resident Evil 7? Tak wypowiedzieli się sami twórcy!

Marka Resident Evil z każdą odsłoną miała coraz mniej wspólnego z horrorem, a coraz więcej z grą akcji. Najwięksi fani nowej koncepcji twardo za nią stali, jednakże osoby preferujące pierwsze odsłony mocno narzekały. Skąd wziął się sukces sukces Resident Evil 7? Oto najlepsza odpowiedź!

Podczas jednej z prezentacji na konferencji Game Developer Conference można było zobaczyć spory materiał dotyczący Resident Evil 7 oraz kilku procesów, które złożyły się na ostateczny obraz gry i wynikający z tego sukces sprzedażowy. 

Materiał mocno opisuje cały proces, ryzyko podejmowane oraz pomysły, które przez długi czas starano się zaimplementować w pełnej wersji. Zadziwiająco wiele elementów zdecydowano się na przeprojektowanie tak, aby połączyć klasykę z zupełnie nowymi pomysłami, takimi jak ograniczenie postaci i wykorzystanie z ich pomocą odmiennych motywów i sposobów straszenia. 

Co ciekawe „siódemka” okazuje się nie tylko znakomitą grą, ale także ciekawym otwarciem dla przyszłości serii, która może jeszcze nie raz i dwa zaskoczyć nas oryginalnymi pomysłami oraz zaskakującymi rozwiązaniami. 

Resident Evil VII trafiło na Playstation 4, Xbox One oraz PC. Posiadacze konsol Sony mogą sprawdzić także tryb dedykowany goglom Playstation VR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *