Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Sony podało datę swojej konferencji na PGW 2017!

Sony potwierdziło, że i w tym roku będzie miało swoją konferencję prasową podczas targów Paris Games Week 2017. Teoretycznie to nic wielkiego dla naszej części branży, jednak rzekomo na Playstation 4 (i Playstation VR jak mniemamy) powstaje wiele gier, których japońska firma jeszcze nie zapowiedziała. Ma to zrobić właśnie podczas kolejnych dużych imprez, a właśnie po przyszłotygodniowej imprezie to właśnie we Francji będzie ku temu doskonała okazja. Co możemy zobaczyć na PGW 2017?

Playstation VR w przeciwieństwie do HTC Vive czy Oculus Rift było ściśle dedykowane grom i to właśnie do graczy kierowane to urządzenie. W związku z czym japońska firma nie może zapominać o zapowiadaniu i prezentowaniu gier, które będą zachęcać graczy do zakupu ich konsoli. Lepszej okazji w niedługim czasie może po prostu nie być, szczególnie, że druga fala gier zapowiedziana jeszcze podczas E3 2017 nie okazała się bardzo duża. 

Wciąż nie mieliśmy okazji ujrzeć chociażby zapowiedzi nowej gry Sucker Punch, która może mieć co nieco związanego właśnie z Playstation VR, ponadto zaprezentowanie trybów wirtualnej rzeczywistości dla Gran Turismo Sport oraz Ace Combat 7 również było by świetną nowiną. Media Molecule może wykorzystać swoją kreatywność i zademonstrować nam swoje umiejętności oraz wizję właśnie na VR za sprawą Dreams. Londyński zespół po Playstation VR World być może ma już dla nas coś nowego do zaprezentowania, gdyż w trakcie produkowania poprzedniej produkcji mogło zaginąć kilka świetnych pomysłów. Na pewno nie zabraknie również gier od zewnętrznych deweloperów, którzy wciąż chcą zarabiać na tej przyszłościowej technologii. 

Niestety to wszystko to tylko gdybania i być może na PGW 2017 nie ujrzymy zbyt wielu gier VR…. Bądźmy jednak dobrej myśli, ponieważ wciąż na świecie powstaje naprawdę dużo produkcji, które na pewno będą chciały pojawić się na Playstation 4 i Playstation VR. Najważniejsze będzie w najbliższej przyszłości pojawienie się naprawdę dużych gier, które przyciągną tę najbardziej zaangażowaną grupę graczy.

Konferencja Sony podczas PGW 2017 30 października 2017 roku o godzinie 17:00. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *