Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Sony Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact użyją kreatywnie AR!

Sony Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact to dwa nowe smartfony, które nie tylko rozwijają wszystkie główne atuty. Tym razem skoncentruje się na pewnym elemencie, który związany jest z rozszerzoną rzeczywistością, którą jak się okazuje będziemy mogli wykorzystać na wiele sposobów. 

Co tym razem Sony zdecydowało się wprowadzić? Funkcja przenoszenia obiektów w 3D do cyfrowego świata przypomina nieco fotogrametrię, lecz w tym wypadku jest to o wiele bardziej podstawowa funkcjonalność. Wybieramy odpowiednią aplikację, wybieramy obiekt, kamera błyskawicznie analizuje całą sytuację i wskazuje nam kierunki w które będziemy przesuwać smartfona. System sam będzie na żywo dostosowywał odpowiednie parametry i efekty, które na końcu przeniosą obiekt do wirtualnej rzeczywistości XZ1. 

Co ciekawa nie jest to jedynie zabawka do samego wyświetlania, ponieważ możemy jej użyć jako interaktywną tapetę ekranu głównego oraz jako dodatek do Playstation 4. Jak się okazuje w przyszłości znajdzie się możliwość przeskanowania naszej twarzy i przeniesienia jej do gry, która oczywiście będzie musiała obsługiwać tę technologię. 

Osobiście podoba mi się sam pomysł, lecz jego wykonanie jest w moim mniemaniu wciąż trochę zbyt niedokładne. W końcu może to być niezła platforma do kopiowania rzeczy za sprawą drukarek 3D, które w takim wariancie pozwoliłyby nam na stworzenie niemalże wszystkiego przy zachowaniu oczywiście odpowiedniej skali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *