Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Steam Awards – Wybierz grę VR roku 2019

Do końca roku 2019 pozostało zaledwie kilka dni. W związku z tym na platformie Steam, rozpoczęło się coroczne głosowanie na najlepszą grę w minionym roku w swojej kategorii. Wśród kategorii znaleźć można między innymi:

Gra roku

Może to zasługa wciągającej rozgrywki albo trzymającej w napięciu historii, dobrze napisanych postaci, nieskazitelnej wizji całości czy też uzależniającego trybu wieloosobowego. Niezależnie od powodu, zwycięzca w kategorii gry roku 2019 stał się klasykiem już w momencie wydania.

Kategoria której chyba nie trzeba tłumaczyć? Wybieramy grę która zdobędzie tytuł gry roku według społeczności Steam.

Owoc miłości

Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią zdążyli już wyhodować brody, których nie powstydziłby się rasowy czarodziej. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż wspierają swoje dziecko, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.

Chodzi o gry które zostały wydane już naprawdę spory czas temu, a mimo wszystko wciąż cieszą się niezmienną popularnością oraz – co najważniejsze – wsparciem ze strony deweloperów!

Razem raźniej

Istnieją gry, które po prostu nie są takie same, gdy gra się w nie w pojedynkę. Może potrzebujesz znajomego, który osłoni ci plecy. Może potrzebujesz znajomego, by wbić mu nóż w plecy. Tak czy inaczej, uciecha czeka na tych, którzy zbiorą znajomych, by zagrać w te gry.

Kategoria gier które do dobrej zabawy wymagają wsparcia ze strony innego żywego gracza. Można powiedzieć, że chodzi tu o wyłonienie najlepszej grużynowej/co-opowej gry roku 2019.

Najbardziej innowacyjna rozgrywka

Ta gra przoduje w eksperymentowaniu i przekraczaniu granic medium dzięki ekscytującym, nowatorskim interakcjom i szokującym niespodziankom. Ta gra jest nieszablonowa i nie da się jej wpisać w żadne ramy!

Wybierz grę która swoją rozgrywką zasługuje na miano innowacyjnej.

Gra ze znakomitą fabułą

Czasami w czuły punkt może trafić tylko gra stawiająca mocno na fabułę, a ta jest niczym koński kopniak. Trzyma w napięciu jak telenowela i jest tak dopracowana jak scenariusz wysokobudżetowego serialu. Należą się brawa za to, że dzięki tobie coś odczuwamy!

Wybieramy grę która dostarcza niesamowitą, wciągającą fabułę. Przede wszystkim gry dla pojedynczego gracza.

Najlepsza gra w której jesteś do bani

Gry posiadają tę zdolność zmuszania nas do przekraczania wszelkich granic, które naszym zdaniem mieliśmy. Przez wiele tygodni niczym maszyna trenujemy nasze palce, by były szybkie i zwinne oraz doprowadzamy do perfekcji nasze wyczucie czasu i wykonywane działania. I pod koniec tej karkołomnej walki zostajemy nagrodzeni dogłębnym pięknem i wysoce odczuwalnym poczuciem rozwoju osobistego. No chyba że pierwszego dnia wyrwiemy monitor razem z kablami i ciśniemy nim przez okno.

Wybieramy najbardziej wymagającą grę 2019. Gry które powodowały częste ataki złości oraz sprawiały, że próbowaliśmy znów i znów i znów.

Znakomity styl wizualny

Ci twórcy są niczym Willy Wonka grafiki komputerowej. Styl wizualny nie aspiruje do odwzorowywania wyglądu świata rzeczywistego (chociaż to samo w sobie jest bardzo szlachetne)… on opisuje charakterystyczny wygląd i atmosferę, która wylewa się z gry. Ta gra wykazuje spójność wizualną i pokazuje, że jej styl wizualny nie tylko pasuje do jej świata, lecz również przyćmiewa nasz własny.

Dla niektórych w grach liczy się fabuła, dla innych społeczność a jeszcze dla innych – grafika i aspekty wizualne. Pomóż wybrać tę najlepiej dopasowaną graficznie grę w 2019 roku.

Gra VR roku

Jeżeli chodzi o dokonywanie nowych przełomów w grach, to poza VR nie ma nic innego, co nadawałoby temu zjawisku większego tempa. Gdyby to o nas chodziło, wszyscy producenci gier VR otrzymaliby nagrodę za budowanie przyszłości gier wciągających i nieporównywalnych z żadnym innym medium. Ale możemy przyznać tylko jedną nagrodę, więc ukoronowanie najlepszej gry VR 2019 roku należy do ciebie, członku Komitetu Nominacji do Nagród Steam.

Praktycznie każda nominowana gra w tej kategorii cechuje się innowacyjnością, świetną grafiką czy imersyjnością. Niestety wybrać możemy tylko jedną grę. Do wyboru mamy możliwość zagłosowania na takie tytuły jak:

  • Beat Saber
  • Blade & Sorcery
  • Gorn
  • Borderlands 2 VR
  • Five night at Freddy’s

O części z tych gier przeczytasz w naszym podsumowaniu najlepszych gier VR.

Steam Awars – głosowanie!

Gdzie można zagłosować w plebiscycie Steam Awards? Na stronie https://store.steampowered.com/steamawards/2019/. Do głosowania konieczne jest posiadanie konta Steam oraz zalogowanie się do niego.

Ciekawe która z gier VR zwycięży. Przypuszczam że albo Beat Saber albo Borderlands. Kolejny rok to pewnie będzie rok Half Life: Alyx 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *