Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Czy ten element zmieni przyszłość mixed reality?

Przyszłość mixed reality zdaje się być wciąż bardzo odległa, jednak już w tej chwili dowiedzieliśmy się, że pojawiły się pierwsze oficjalne informacje dotyczące elementu, który może okazać się kluczowy podczas tworzenia następcy Microsoft Hololens. Czyżbyśmy byli świadkami postępu, który przełoży się bezpośrednio na postęp technologii mieszanej rzeczywistości.?

Jak się okazuje firma i jej inżynierzy mogą oficjalnie zaprezentować światu HPU 2.0, czyli drugą wersję specjalnego procesora Holographic Processing Unit odpowiedzialnego za tworzenie, wyświetlanie i interakcję z hologramami. Jak się okazuje ten podzespół będzie stanowić część drugiej generacji gogli, które nota bene wciąż nie trafił do zwykłych konsumentów. 

Co ciekawe nie jest to tylko jednostka obliczeniowa, to tak naprawdę samodzielne AI, które będzie zajmować się nie tylko tworzeniem i analizą oczekiwanych hologramów, ale także będzie dobierać odpowiednie wartości taki, aby efekt miał wysoką jakość przy zachowaniu dobrej wydajności i płynności.  Przedstawiony rozmiar sugeruje nam, że pomimo wielkich możliwości inżynierom udało się zachować również niemalże malutkie rozmiary, co pozwoli lepiej wykorzystać przestrzeń wewnątrz gogli. 

Wielu ludzi może uznać tę informacją za zbyt mało wartością, w końcu wciąż będziemy musieli swoje odczekać zanim doczekamy się drugiego konsumenckiego modelu. Nie zmienia to jednak faktu, że skoro prace prowadzone są już nad kolejną generacją, to oznacza to jedną rzecz, pierwsza już niebawem oficjalnie ujrzy światło dzienne, a my będziemy mogli się fascynować jej możliwościami. W tej chwili jest zbyt wcześnie by móc określać przybliżoną datę sprzedaży, jednak przyszły rok jest mało prawdopodobny. Windows Mixed Reality jako sam pomysł będzie wymagać olbrzymiej dawki promocji, a tę trzeba będzie przeprowadzić z bardzo dużym wyprzedzeniem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *