Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

The House of Fables i ich projekty na mobilny VR

The House of Fables to polskie studio, które w swoim dorobku ma sporo ciekawych produkcji, w tym dwie takie, które dedykowane są wirtualnej rzeczywistości. dokładnej rzecz biorąc to mobilnemu wydaniu tej technologii, która póki co w tym segmencie zdominowana jest przez Samsunga i ich Samsung Gear VR.

To właśnie na tej platformie znajdziemy oba tytułu, które dostarczają zupełnie innych doświadczeń. Zacznijmy najpierw od Trains VR, czyli ciekawego pomysłu na przeniesienie zabawy w modelarstwo do wirtualnej rzeczywistości. Od teraz nie będziemy musieli się obawiać o miejsce w pokoju czy zakup drogich zabawek i dodatków, ponieważ to wszystko możemy znaleźć w jednej grze.

Głównym celem gracza będzie połączenie ze sobą punktu startowego i końcowego, przy okazji projektując trasę tak, aby uniknąć zderzenia z różnymi obiektami oraz pojazdami przecinającymi naszą drogę. Każdy stół kryje w sobie wiele rozwiązań, które zależnie od naszej spostrzegawczości oraz kreatywności, będziemy musieli samodzielnie odkryć. W chwili obecnej ten projekt przechodzi fazę zmian, dzięki którym zajmowanie się ukochanymi pociągami stanie się jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze w obsłudze. 

Drugą grą jest dostępne na Oculus Store Wrath of Loki, w którym będziemy mieli okazję zwiedzić świat skandynawskich mitów. To właśnie tutaj rozegra się kilka naszych przygód, podczas których będziemy mogli natrafić na różnego typu artefakty magiczne czy zagadki, które nie raz i nie dwa zmuszą nas do myślenia „co by tu zrobić?”. 

Naszym głównym zadaniem będzie jednak zgładzenie potężnego Lokiego, do czego wykorzystamy nasz nowy, potężny magiczny róg. W trakcie kampanii napotkamy na tak znane i charakterystyczne postacie jak The, Odyn czy Freia. 

O jakości gry świadczyć mogą chociażby liczne wyróżnienia i nagrody, które spływały do The House of Fables z całego świata: Casual Connect Tel Aviv Indie Prize 2016 Zwycięzca – The Best VR Game and The Most Innovative Game, Global VR Challenge Finalista (10 projektów z całego świata), Tokyo Game Show 2016 Indie Area.

Wrath of Loki
Trains VR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *