Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Half Life „Citatel” będzie asynchroniczną grą na PC i VR?! Valve pracuje nad nowym tytułem?

Half Life: Alyx zdążył już nieco okrzepnąć. Ta gra dla osób posiadających gogle VR jest tytułem must have tak jak każda kolejna część Half Life na PC. Alyx, nawet mimo tego, że ma swoje drobne słabe strony to wciąż jest grą wciągającą i po prostu dostarczającą sporo rozrywki.

Valve, prawdopodobnie idąc za ciosem oraz przypominając sobie jak jak tworzy się gry zabrali się za kolejny projekt ze świata Half Life. Citadel, jak donosi kanał na YouTube „Valve News Network” ma być grą asymetryczną która pozwoli wykorzystać nasze poczciwe PCty ale także gogle VR.

Czy ma być Citadel – nowa gra od Valve?

Plotka głosi, że Citadel ma być grą przede wszystkim wieloosobową która pozwoli cieszyć się rozgrywką graczom korzystającym z PC ale także z headsetów VR. Co w tym takiego niesamowitego?

Otóż zależnie od tego, jakiego urządzenia będziemy używać, otrzymamy inną rolę w trakcie rozgrywki. Brzmi ciekawie. Może to wyglądać mniej więcej tak, że jedni gracze (VR) będą kontrolować poczynania AI wroga, natomiast gracze (najpewniej PC) będą musieli zmierzyć się z kolejnymi falami przeciwników.

Podobny podział ról można było już obserwować przy okazji eksperymentu AR pod nazwą Left 4 Dead’s ‘Director’. Tam także, gracze VR mogli umilać życie żywym graczom poprzez realizowanie kolejnych scenariuszy rozgrywki.

Niejasna przyszłość Citadel

Jak każda gra od Valve – ten projekt powstaje już ponoć jakiś czas. Autorowi kanału „Valve News Network” udało się odnaleźć wiele wskazówek oraz otrzymać wiele informacji z wewnątrz które potwierdzają, że prace nad Citadel rozpoczęły się jeszcze w 2018 roku zaraz po zakończeniu i wydaniu Half Life: Alyx.

Co ciekawe, gra jest ponoć tak zbudowana, że bliżej jej do Team Fortress niż jako oddzielna gra w uniwersum Half Life. Nie byłoby zdziwieniem, gdyby gra okazała się też po prostu nowym poziomem do wspomnianej już wcześniej Half Life: Alyx.

Czy Citadel okaże się kolejnym kamieniem milowym w historii Valve? A może ta gra nigdy nie ujrzy światła dziennego? Cokolwiek by się nie wydarzyło, jednego możemy być pewni – Valve traktuje kwestie VR dosyć poważnie i cały czas sprawdzają jak dostarczyć ciekawej rozgrywki i niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *